Udskriv

Resultater fra Danske Mesterskaber Kortbane, Odense

.

Farums Elitehold deltog i DMK 2009 i Odense. Holdet bestod af følgende 18 svømmere, som svømmede de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne. Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, S: = Semifinale, F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1992 og ældre, Herrer 1990 og ældre
Junior: Piger 1993 og yngre, Drenge 1991 og yngre

Camilla Tschikai Pedersen, 1991 Torsdag, 200m ryg (I:29 2.24.45)
Fredag, 100m ryg (I:32 1.07.65)
Lørdag, 100m medley (I:34 1.09.53)
Søndag, 50m ryg (I:33 0.31.90)
Ida Marie Vedel, 1994 Torsdag, 400m fri (J:4 4.22.24; F:7 4.23.14)
Fredag, 200m fri (J:15 2.08.85)
Fredag, 1500m fri (J:GULD 17.03.59; F:517.03.59)
Lørdag, 100m fri (J:44 1.02.22)
Lørdag, 100m medley (J:37 1.14.53)
Søndag, 800m fri (J:SØLV 8.53.89; F:4 8.53.89)
Laura Tvermoes, 1993 Torsdag, 50m fri (J:22 0.28.37)
Fredag, 200m fri (J:22 2.12.60)
Lørdag, 100m fri (J:22 0.59.94)
Søndag, 50m ryg (J:36 0.33.69)
Malene Johansson, 1992 Torsdag, 100m bryst (I:37 1.18.36)
Lørdag, 200m bryst (I:32 2.48.16)
Marie Lensbjerg, 1991 Torsdag, 100m bryst (I:25 1.16.22)
Torsdag, 50m fri (I:29 0.28.07)
Lørdag, 50m fly (I:37 0.30.40)
Lørdag, 100m medley (I:30 1.08.96)
Søndag, 50m bryst (I:14 0.34.11)
Marina Heller Hansen, 1994 Torsdag, 200m ryg (J:7 2.18.38; F:12 2.19.48)
Torsdag, 100m fly (J:8 1.05.43)
Fredag, 100m ryg (J:12 1.05.50; S:14 1.05.66)
Lørdag, 50m fly (J:7 0.29.36; S:12 0.29.38)
Lørdag, 100m medley (J:13 1.08.17)
Søndag, 50m ryg (J:11 0.30.93)
Søndag, 200m fly (J:7 2.25.14; F:12 2.25.32)
Mie Refn, 1993 Torsdag, 100m fly (J:GULD 1.00.95; S:2 1.01.21; F:SØLV 1.00.48)
Fredag, 100m ryg (J:6 1.03.19; S:Afmeldt)
Lørdag, 50m fly (J:GULD 0.27.52; S:5 0.28.29; F:5 0.27.97)
Lørdag, 100m medley (J:GULD 1.04.11); S:afmeldt)
Søndag, 200m fly (J:GULD 2.16.08; F:8 2.23.38)
Olivia Burmester, 1993 Torsdag, 100m fly (J:SØLV 1.02.56; S:8 1.03.20; F:6 1.02.08)
Lørdag, 50m fly (J:GULD 0.27.52; S:2 0.27.44; F:4 0.27.54)
Lørdag, 100m medley (J:20 1.09.62)
Farum Ladies 1 Torsdag, 4 x 50m fri (F:7 1.47.34 DJR; Mie 0.27.09; Olivia 0.26.42; Marina 0.26.36; Laura 0.27.47)
Fredag, 4 x 100 medley (F:8 4.19.90; Marina 1.05.67; Marie 1.14.70; Mie 1.01.51; Olivia 0.58.02)
Lørdag, 4 x 50 medley (F:DSQ Tyvstart)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:12 8.45.12; Ida 2.11.51; Marina 2.07.19; Laura 2.15.06; Mie 2.11.36)
Søndag, 4 x 100m fri (F:8 3.56.67; Olivia 0.58.09; Laura 1.01.09; Marina 0.58.81; Mie 0.58.68)
Farum Ladies 2 Torsdag, 4 x 50m fri (F:22 1.54.05; Ida 0.28.52; Marie 0.27.16; Camilla 0.29.27; Malene0.29.10)
Fredag, 4 x 100 medley (F:19 4.31.41; Camilla 1.08.13; Malene 1.17.14; Anna 1.06.05; Ida 1.00.09)
Lørdag, 4 x 50 medley (F:16 2.04.16; Camilla 0.31.90; Malene 0.35.83; Anna-Marie 0.28.42; Laura 0.28.01)
Anders Blume, 1990 Torsdag, 50m fri (I:5 0.23.29; S:4 0.23.24; F:4 0.22.92)
Fredag, 100m ryg (I:30 1.02.43)
Fredag, 200m fri (I:12 1.51.99)
Lørdag, 100m fri (I:6 0.50.60; S:6 0.51.13; F:5 0.49.97)
Lørdag, 100m medley (I:14 0.58.77)
Søndag, 50m ryg (I:12 0.27.37)
Anders Lie, 1991 Torsdag, 100m fly (J:34 1.01.29)
Torsdag, 800m fri (J:GULD 7.55.26; F:SØLV 7.55.26)
Fredag, 200m fri (J:4 1.51.42; F:5 1.50.78)
Fredag, 400m medley (J:13 4.45.28)
Lørdag, 100m fri (J:38 1.00.57)
Lørdag, 1500m fri (J:GULD 15.08.63; F:GULD 15.08.63)
Søndag, 200m fly (J:23 2.14.46)
Frederik Siem Pedersen, 1991 Torsdag, 50m fri (J:GULD 0.22.66 DJR; S:2 0.22.95; F:BRONZE 0.22.70)
Fredag, 200m fri (J:GULD 1.48.78; F:SØLV 1.46.95 DJR)
Lørdag, 100m fri (J:SØLV 0.48.99; S:2 0.49.47; F:4 0.49.24)
Søndag, 400m fri (J:GULD 3.52.18; F:GULD 3.49.79)
Jonas Hansen, 1991 Torsdag, 100m fly (J:5 0.57.11)
Torsdag, 800m fri (J:BRONZE 8.06.65; F:4 8.06.65)
Fredag, 200m fri (J:5 1.51.71)
Søndag, 200m fly (J:BRONZE 2.01.61)
Karsten Vedel, 1992 Torsdag, 800m fri (F:9 8.16.08)
Fredag, 200m fri (J:12 1.54.26; F:9 1.52.83)
Lørdag, 1500m fri (J:5 15.53.87)
Søndag, 400m fri (J:5 3.59.54; F:5 3.58.58)
Martin Wagner, 1991 Torsdag, 200m medley (J:14 2.11.22)
Fredag, 200m fri (J:9 1.53.05; F:9 1.52.75)
Lørdag, 100m fri (J:20 0.53.76)
Lørdag, 200m bryst (J:13 2.26.80)
Lørdag, 100m medley (J:22 1.01.61)
Søndag, 400m fri (J:7 4.01.23; F:7 3.58.92)
Mathias Andersen, 1991 Torsdag, 100m bryst (J:GULD 1.01.16; S:3 1.01.41; F:SØLV 1.01.15)
Søndag, 50m bryst (J:GULD 0.27.88 DJR; S:1 0.28.02; F:GULD 0.28.03)
Niklas Hedegaard, 1990 Torsdag, 200m medley (I:10 2.06.46; F:6 2.06.05)
Fredag, 200m fri (I:8 1.51.32)
Lørdag, 100m fri (I:18 0.52.00)
Lørdag, 100m medley (I:7 0.57.88; S:3 0.56.85; F:BRONZE 0.55.65)
Nikolai Ammekilde, 1990 Torsdag, 100m fly (I:9 0.56.53; S:8 0.56.46; F:5 0.55.99)
Lørdag, 50m fly (I:16 0.25.64; S:14 0.25.41)
Søndag, 200m fly (I:15 2.07.36)
Simon Sønderup Jensen, 1988 Torsdag, 50m fri (I:9 0.23.58; S:5 0.23.36; F:5 0.23.34)
Lørdag, 100m fri (I:17 0.51.91)
Søndag, 50m bryst (I:19 0.30.07)
Farum Guns 1 Torsdag, 4 x 200m fri (F:BRONZE 7.20.96; Anders L 1.52.22; Jonas 1.50.78; Anders B 1.50.37; Frederik 1.47.59)
Fredag, 4 x 50m medley (F:4 1.42.01; Anders B 0.27.58; Mathias 0.27.27; Nikolai 0.24.98; Frederik 0.22.18)
Fredag, 4 x 100m fri (F:DSQ Forkert rækkefølge)
Lørdag, 4 x 50m fri (F:SØLV 1.29.65; Anders B 0.22.89; Niklas Hedegaard 0.22.55; Simon Sønderup Jensen 0.22.39; Frederik Siem Pedersen 0.21.82)
Søndag, 4 x 100m medley (F:BRONZE 3.41.84; Niklas 0.57.49; Mathias 1.00.68; Nikolai 0.54.70; Frederik 0.48.97)
Farum Guns 2 Torsdag, 4 x 200m fri (F:8 7.38.27; Niklas 1.53.61; Martin 1.54.10; Nikolai 1.56.79; Karsten 1.53.77)
Fredag, 4 x 50m medley (F:10 1.45.63; Niklas 0.26.91; Simon 0.28.85; Jonas 0.26.06; Anders L 0.23.81)
Fredag, 4 x 100m fri (F:8 3.29.02; Jonas 0.52.75; Karsten 0.51.92; Martin 0.52.09, Anders L 0.52.26)
Lørdag, 4 x 50m fri (F:15 1.37.27; Jonas 0.24.60; Martin 0.24.25; Karsten 0.24.39; Anders L 0.24.03)
Søndag, 4 x 100m medley (F:10 3.52.67; Jonas 0.59.72; Martin 1.06.32; Simon 0.56.75; Anders B 0.49.88)