Udskriv

Danske Mesterskaber Langbane 2010

Danske Mesterskaber på Langbane i Esbjerg 27. marts - 1. april 2010

Svømmere fra Farums to bedste hold deltager i DML 2010 i Esbjerg. Holdet består af følgende 22 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne så?
Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, S: = Semifinale, F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1993 og ældre, Herrer 1991 og ældre
Junior: Piger 1994 og yngre, Drenge 1992 og yngre

Anna-Marie Christiansen, 1990 Lørdag løb 4:50m fly (I:24 0.29.50)
Søndag løb 14:100m ryg (I:39 1.11.06)
Mandag løb 23: 100m fly (I:29 1.06.85)
Tirsdag løb 32: 50m ryg (I:15 0.31.73; S:14 0.31.60)
Torsdag løb 44: 200m fly (I:42 2.39.20)
Camilla Tschikai Pedersen, 1991 Lørdag løb 6: 50m bryst (I:43 0.36.74)
Søndag løb 14: 100m ryg (I:30 1.09.53)
Tirsdag løb 32: 50m ryg (I:30 0.32.68)
Tirsdag løb 34: 100m bryst (I:48 1.20.54)
Onsdag løb 40: 200m medley (I:42 2.32.29)
Torsdag løb 46: 200m ryg (I:27 2.30.68)
Ida Marie Vedel, 1994 Lørdag løb 2: 200m fri (J:8 2.08.35; F:16 2.08.14)
Søndag løb 12: 800m fri (J:BRONZE 9.05.48; F:6 9.05.86)
Tirsdag løb 36: 400m fri (J:4 4.25.22)
Onsdag løb 38: 1500m fri (J:SØLV 17.28.84; F:5 17.22.12)
Julie Marie Gadfelt, 1996 Lørdag løb 2: 200m fri (J:22 2.13.96)
Tirsdag løb 30: 50m fri (J:DSQ)
Tirsdag løb 36: 400m fri (J:15 4.40.54)
Laura Tvermoes, 1993 Søndag løb 16: 100m fri (I:34 1.01.08)
Tirsdag løb 30: 50m fri (I:30 0.28.69)
Tirsdag løb 32: 50m ryg (I:37 0.33.58)
Malene Johansson, 1992 Lørdag løb 6: 50m bryst (I:52 0.36.85)
Mandag løb 25: 200m bryst (I:23 2.49.99)
Tirsdag løb 34: 100m bryst (I:41 1.19.43)
Maria Bastiansen, 1995 Søndag løb 12: 800m fri (J:12 9.40.09)
Onsdag løb 38: 1500m fri (J:6 18.27.06)
Marie Lensbjerg, 1991 Lørdag løb 6: 50m bryst (I:19 0.35.37)
Tirsdag løb 34: 100m bryst (I:36 1.19.11)
Marina Heller Hansen, 1994 Lørdag løb 2: 200m fri (J:6 2.07.92; F:11 2.06.30)
Søndag løb 16: 100m fri (J:11 1.00.63)
Tirsdag løb 36: 400m fri (J:7 4.32.60)
Onsdag løb 40: 200m medley (J:4 2.25.38; F:7 2.27.50)
Torsdag løb 46: 200m ryg (J:12 2.28.35)
Mie Refn, 1993 Lørdag løb 4: 50m fly (I:7 0.28.45; S:7 0.28.33; F:6 0.28.09)
Søndag løb 14: 100m ryg (I:13 1.07.05)
Mandag løb 23: 100m fly (I:10 1.04.13; S:6 1.03.66; F:4 1.03.21)

Torsdag løb 44: 200m fly (I:9 2.23.62; F:7 2.24.75)
Naja Ishøj Nielsen, 1996 Mandag løb 23: 100m fly (J:39 1.13.75)
Tirsdag løb 30: 50m fri (J:33 0.29.37)
Olivia Burmester, 1993 Lørdag løb 4: 50m fly (I:5 0.28.30; S:6 0.28.17; F:7 0.28.24)
Søndag løb 16: 100m fri (I:32 1.00.94)
Mandag løb 23: 100m fly (I:5 1.03.23; S:5 1.03.55; F:BRONZE 1.03.18)

Torsdag løb 44: 200m fly (I:23 2.32.91)
Farum Kridz 1 Søndag løb 21: 4 x 200m fri (F:6 8.42.82; Marina 2.06.64; Laura 2.13.55; Julie 2.13.49; Ida 2.09.14)
Onsdag løb 43: 4 x 100m fri (F:11 4.05.27; Mie 1.00.71; Olivia 1.01.27; Laura 1.01.82; Ida 1.01.47)
Torsdag løb 50: 4 x 100m medley (F:11 4.33.43; Mie 1.07.91; Marie1.17.94; Anna 1.08.38; Marina 0.59.20)
Farum Junior Kridz Søndag løb 18: 4 x 200m fri (F:4 8.46.16; Marina 2.07.92; Julie 2.13.58; Maria 2.??; Ida 2.??)
Onsdag løb 42: 4 x 100m fri (F:6 4.06.68; Julie 1.02.87; Marina 1.00.19; Naja 1.02.71; Ida 1.00.91)
Anders Blume, 1990 Lørdag løb 1: 200m medley (I:6 2.10.45; F:7 2.11.57)
Søndag løb 17: 200m fri (I:10 1.55.83)
Mandag løb 24: 100m fri (I:4 0.52.09; S:7 0.52.29; F:5 0.51.95)

Onsdag løb 39: 50m fri (I:5 0.24.31; S:5 0.23.89; F:SØLV 0.23.77)
Anders Lie, 1991 Lørdag løb 3: 400m fri (I:2 4.03.45; F:GULD 3.55.77)
Søndag løb 17: 200m fri (I:5 1.54.61; F:SØLV 1.51.29)
Mandag løb 22: 1500m fri (I:1 16.05.58; F:GULD 15.47.80)
Onsdag løb 41: 800m fri (I:6 8.433.84; F:GULD 8.10.60)
Frederik Siem Pedersen, 1991 Søndag løb 17: 200m fri (I:8 1.55.32; F:6 1.54.73)
Mandag løb 24: 100m fri (I:12 0.53.16; S:8 0.52.49; F:7 0.52.10)
Onsdag løb 39: 50m fri (I:10 0.24.59; S:6 0.24.18; F:7 0.24.09)
Jonas Hansen, 1991 Lørdag løb 7: 200m fly (I:4 2.06.95; F:5 2.07.55)
Søndag løb 17: 200m fri (I:12 1.56.26; F:12 1.57.58)
Tirsdag løb 37: 100m fly (I:32 1.00.48)
Onsdag løb 41: 800m fri (I:9 8.42.43; F:5 8.36.48)
Karsten Vedel, 1992 Lørdag løb 3: 400m fri (J:SØLV 4.04.65; F:5 4.04.46)
Søndag løb 17: 200m fri (J:5 1.56.50; F:10 1.56.59)
Mandag løb 22: 1500m fri (J:SØLV 16.22.57; F:BRONZE 16.17.70)

Onsdag løb 41: 800m fri (J:SØLV 8.30.77; F:6 8.36.52)
Martin Wagner, 1991 Lørdag løb 3: 400m fri (I:6 4.05.95; F:7 4.12.34)
Lørdag løb 7: 200m fly (I:31 2.21.12)
Søndag løb 17: 200m fri (I:18 1.57.61; F:11 1.56.69)
Tirsdag løb 33: 400m medley (I:12 4.47.29)
Torsdag løb 45: 200m bryst (I:17 2.34.42; F:10 2.30.79)
Mathias Andersen, 1991 Søndag løb 15: 100m bryst (I:4 1.05.80; S:3 1.05.08; F:BRONZE 1.05.06)
Tirsdag løb 31: 50m bryst (I:8 0.30.27; S:3 029.67; F:SØLV 0.29.53)
Niklas Hedegaard, 1990 Lørdag løb 1: 200m medley (I:5 2.10.24; F:4 2.10.76)
Søndag løb 15: 100m bryst (I:12 1.07.78; S:7 1.06.95; F:5 1.05.71)
Mandag løb 24: 100m fri (I:20 0.54.40)
Tirsdag løb 31: 50m bryst (I:12 0.30.65; S:7 0.30.16; F:4 0.29.96)

Onsdag løb 39: 50m fri (I:30 0.25.19)
Nikolai Ammekilde, 1990 Lørdag løb 7: 200m fly (I:7 2.09.27; F:6 2.08.22)
Søndag løb 13: 50m fly (I:17 0.26.59; S:10 0.25.97)
Mandag løb 24: 100m fri (I:55 0.57.73) (Putin svømmede fly på hele distancen)
Simon Sønderup Jensen, 1988 Søndag løb 13: 50m fly (I:38 0.27.37)
Mandag løb 24: 100m fri (I:15 0.53.95; S:13 0.54.02)
Tirsdag løb 31: 50m bryst (I:41 0.32.48)
Onsdag løb 39: 50m fri (I:9 0.24.56; S:7 0.24.25; F:8 0.24.15)
Farum Guns 1 Lørdag løb 11: 4 x 100m fri (F:BRONZE 3.28.29; Anders B 0.51.82; Simon 0.53.05; Frederik 0.51.85; Anders L 0.51.57)
Mandag løb 29: 4 x 200m fri (F:SØLV 7.38.97; Anders B 1.55.08; Jonas 1.56.71; Frederik 1.53.15; Anders L 1.54.03)
Torsdag løb 49: 4 x 100m medley (F:5 3.54.68; Niklas 1.01.50; Mathias 1.04.93; Nikolai 0.56.91; Anders B 0.51.34)
Farum Guns 2 Mandag løb 29: 4 x 200m fri (F:4 7.51.50; Karsten 1.56.47; Martin 1.56.42; Niklas 2.00.14; Nikolai 1.58.47)
Torsdag løb 49: 4 x 100m medley (F:10 4.05.68; Simon S 1.0386; Martin 1.09.11; Jonas 1.00.39; Frederik 0.52.32)