Udskriv

DMH tider vs. personlig rekorder

.

Alle 4 stævneafsnit til DMH er nu slut, og du kan her se de tider som Farumsvømmerne har svømmet. De er holdt op mod svømmernes hidtidige personlige rekorder, og med rødt er angivet forbedringer. Ganske imponerende statistik, når man tager stævnets karakter i betragtning. Det er to meget koncentrerede dage, hvor mange svømmere har mange løb, og derfor er 33 PR i 80 starter ganske flot.

 

1. afsnit

Svømmer Disciplin Tid PR
Anders Blume 4x50m fri 0.22.79 0.22.89
Laura Tvermoes 4x50m fri 0.27.41 0.28.24
Niklas Hedegaard 400m IM 4.31.44 4.31.43
Martin Wagner 400m IM 4.34.97 4.38.55
Marina Heller Hansen 400m IM 4.56.12 5.18.29
Ida Marie Vedel 400m IM 5.07.22 5.09.70
Frederik Siem Pedersen 100m fri 0.49.63 0.48.85
Anders Blume 100m fri 0.49.72 0.49.97
Olivia Burmester 100m fri 0.58.55 0.58.09
Laura Tvermoes 100m fri 1.00.14 0.59.94
Anders Lie 1500m fri 15.13.54 15.06.35
Karsten Vedel 1500m fri 15.59.83 15.53.25
Mie Refn 50m ryg 0.29.63 0.29.56
Anna-Marie Christiansen 50m ryg 0.29.64 0.29.57
Anders Blume 50m ryg 0.26.36 0.27.37
Daniel Nielsen 50m ryg 0.26.51 0.26.05
Marina Heller Hansen 4x100m fly 1.03.47 1.04.57
Nikolai Ammekilde 4x100m fly 0.56.28 0.55.99

 2. afsnit

Svømmer Disciplin Tid PR
Laura Tvermoes 4x100m fri 1.00.95 0.59.94
Anders Blume 4x100m fri 0.50.31 0.49.97
Marina Heller Hansen 200m IM 2.20.26 2.26.24
Sanne Otte 200m IM 2.21.62 2.22.15
Niklas Hedegaard 200m IM 2.03.48 2.03.79
Anders Blume 200m IM 2.06.49 2.05.09
Olivia Burmester 50m fri 0.27.02 0.26.56
Laura Tvermoes 50m fri 0.28.08 0.28.24
Frederik Siem Pedersen 50m fri 0.22.85 0.22.66
Simon Sønderup Jensen 50m fri 0.23.03 0.23.01
Mie Refn 200m fly 2.19.69 2.15.78
Olivia Burmester 200m fly 2.27.60 2.23.06
Jonas Hansen 200m fly 2.03.87 2.01.61
Nikolai Ammekilde 200m fly 2.05.44 2.07.36
Sanne Otte 100m bryst 1.13.32 1.12.04
Marie Lensbjerg 100m bryst 1.14.83 1.15.37
Mathias Andersen 100m bryst 1.01.62 1.01.15
Niklas Hedegaard 100m bryst 1.02.79 1.10.47
Ida Marie Vedel 800m fri 9.03.80 8.53.89
Julie Marie Gadfelt 800m fri 9.11.70 9.20.39
Anders Blume 4x100m ryg 0.57.71 0.57.63
Anna-Marie Christiansen 4x100m ryg 1.07.04 1.06.62

3. afsnit

Svømmer Disciplin Tid PR
Daniel Nielsen 4x100m HM 0.57.29 0.56.51
Anna-Marie Christiansen 4x100m HM 1.06.03 1.06.62
Frederik Siem Pedersen 200m fri 1.48.31 1.45.25
Anders Lie 200m fri 1.48.36 1.49.86
Marina Heller Hansen 200m fri 2.03.83 2.06.93
Ida Marie Vedel 200m fri 2.06.85 2.06.89
Mathias Andersen 200m bryst 2.19.78 2.26.03
Martin Wagner 200m bryst 2.23.39 2.26.80
Sanne Otte 200m bryst 2.37.01 2.34.68
Malene Johansson 200m bryst 2.42.96 2.46.80
Frederik Siem Pedersen 200m ryg 2.07.33 2.06.21
Jonas Hansen 200m ryg 2.10.18 2.16.67
Marina Heller Hansen 200m ryg 2.18.81 2.18.38
Camilla Tschikai Pedersen 200m ryg 2.24.19 2.21.68
Daniel Nielsen 50m fly 0.25.39 0.25.47
Nikolai Ammekilde 50m fly 0.25.58 0.25.41
Mie Refn 50m fly 0.27.62 0.27.49
Olivia Burmester 50m fly 0.27.91 0.27.44
Niklas Hedegaard 4x100m bryst 1.03.59 1.10.47
Marie Lensbjerg 4x100m bryst 1.15.78 1.15.37

4. afsnit

Svømmer Disciplin Tid PR
Frederik Siem Pedersen 4x200m fri 1.49.28 1.45.25
Ida Marie Vedel 4x200m fri 2.07.00 2.06.89
Nikolai Ammekilde 100m fly 0.56.35 0.55.99
Jonas Hansen 100m fly 0.57.48 0.57.11
Mie Refn 100m fly 1.02.24 1.00.48
Olivia Burmester 100m fly 1.02.32 1.02.08
Niklas Hedegaard 100m medley 0.56.48 0.55.65
Anders Blume 100m medley 0.56.76 0.58.35
Mie Refn 100m medley 1.05.35 1.04.11
Sanne Otte 100m medley 1.06.81 1.07.53
Mathias Andersen 50m bryst 0.28.66 0.27.88
Niklas Hedegaard 50m bryst 0.29.03 0.29.03
Sanne Otte 50m bryst 0.33.96 0.33.74
Marie Lensbjerg 50m bryst 0.34.14 0.34.11
Anders Lie 400m fri 3.48.60 3.50.03
Frederik Siem Pedersen 400m fri 3.52.68 3.45.45
Marina Heller Hansen 400m fri 4.19.94 4.24.01
Ida Marie Vedel 400m fri 4.22.88 4.22.24
Anders Blume 100m ryg 0.56.42 0.57.63
Daniel Nielsen 100m ryg 0.57.35 0.56.51
Anna-Marie Christiansen 100m ryg 1.06.12 1.06.62
Camilla Tschikai Pedersen 100m ryg 1.07.10 1.06.47