Udskriv

Rangliste sæson 2009/10

.

Her offentliggøres så den endelige rangliste for sæson 2009/10. Ranglisten baserer sig på tider svømmet efter den 1. august 2009, og er sorteret efter FINA point. Herrer og damer, kortbane og langbane, ung og gammel i skøn forening.

 

# Løb Svømmere Dato fra Stævne by Tid FINA point
1 200m Fri Frederik Siem Pedersen 2009-12-13 Istanbul 01:45.25 914
2 800m Fri Anders Lie 2009-10-22 Odense 07:55.26 885
3 50m Bryst Mathias Andersen 2009-10-25 Odense 00:27.88 850
4 800m Fri Jonas Hansen 2009-10-22 Odense 08:06.65 824
5 100m IM Niklas Hedegaard 2009-10-25 Odense 00:55.65 817
6 100m Fly Mie Refn 2009-10-23 Odense 01:00.48 808
7 100m Fri Anders Blume 2010-04-10 København 00:49.72 794
8 1500m Fri Ida Marie Vedel 2009-10-23 Odense 17:03.59 790
9 50m Fly Olivia Burmester 2009-10-24 Odense 00:27.44 789
10 800m Fri Karsten Vedel 2009-10-22 Odense 08:16.08 778
11 200m Fri Marina Heller Hansen 2010-04-11 København 02:03.83 770
12 200m Fri Martin Wagner 2009-10-23 Odense 01:52.75 744
13 50m Fri Simon Sønderup Jensen 2010-04-10 København 00:23.03 743
14 200m IM Sanne Otte 2010-04-10 København 02:21.62 728
15 50m Ryg Anna-Marie Christiansen 2010-04-10 København 00:29.64 727
16 100m Fly Nikolai Ammekilde 2009-10-23 Odense 00:55.99 704
17 800m Fri Julie Marie Gadfelt 2010-04-10 København 09:11.70 698
18 50m Bryst Marie Lensbjerg 2009-10-25 Odense 00:34.11 678
19 800m Fri Maria Bastiansen 27-06-2010 Slagelse 09:18.17 674
20 200m Fri Laura Tvermoes 2009-09-25 Brøndby 02:10.34 660
21 800m Fri Jacob Petersen-Bach 2009-09-26 Brøndby 08:49.01 642
22 200m Fri Naja Ishøj Nielsen 27-06-2010 Slagelse 02:12.58 627
23 100m IM Camilla Tschikai Pedersen 2009-10-24 Odense 01:09.53 622
24 200m Bryst Malene Johansson 2010-04-11 København 02:42.96 619
25 100m Fri Amalie Wied-Christiansen 27-06-2010 Slagelse 01:01.68 606
26 800m Fri Lisa Steen Duus 27-06-2010 Slagelse 09:38.66 605
27 1500m Fri Miki Mørck Taagholt 2009-09-27 Brøndby 17:14.89 583
28 200m Fri Ulrik Peter Willén 2010-03-14 Kastrup 02:03.46 567
29 50m Fri Kasper Dideriksen 2009-09-26 Værløse 00:25.22 566
30 200m Bryst Martine Mørck Taagholt 2010-06-20 Gentofte 02:50.99 550
31 100m Fly Maja Hjuler 27-06-2010 Slagelse 00:31.16 539
32 400m IM Helena D. Petersen 27-06-2010 Slagelse 05:28.65 537
33 50m Bryst Martin Bastiansen 2009-11-29 Farum 00:32.64 530
34 400m IM Sebastian Terp 2010-05-25 Hillerød 05:08.67 484
35 100m Bryst Jens Dyreborg Nielsen 2010-01-30 Holbæk 01:13.54 480
36 800m Fri Signe Scharf 2009-10-24 Frederiksberg 10:26.15 477
37 800m Fri Kasper Emil Nielsen 2009-10-24 Frederiksberg 09:46.89 470
38 200m Fri Nadia Christian 2010-03-03 Dragør 02:27.68 454
39 200m Ryg Andrea Reich 2010-06-19 Gentofte 02:43.30 426
40 50m Fri Tina Krume 2010-05-07 Kastrup 00:31.72 421
41 400m Fri Daniel Christian 2010-05-30 Farum 04:52.81 402
42 400m Fri Philip Greve 2010-05-30 Farum 04:53.38 400
43 100m Fri Rikke Jørner 2010-05-08 Kastrup 01:12.12 379
44 400m Fri Christian Jacobsen 2010-04-24 Blovstrød 04:59.04 377
45 50m Fri Jonas Lagerbon Olsson 2010-05-07 Kastrup 00:29.08 369
46 200m Fri Mads Jørner 2010-06-19 Gentofte 02:24.07 357
47 100m IM Julie Windfeldt Nielsen 2010-05-30 Farum 01:23.82 355
48 400m Fri Caroline S. Korch 2010-05-25 Hillerød 05:43.80 333
49 100m IM Julie Windfelt 2010-05-08 Kastrup 01:25.87 330
50 400m Fri Anne Sofie Gadfelt 2010-06-18 Gentofte 05:47.31 323
51 50m Fri Kathrine Kock Jonsson 2010-03-21 Hillerød 00:35.73 295
52 200m Fri Lasse Kriegel Skovrup 2010-05-25 Hillerød 02:35.22 285
53 50m Fri Emil Brohus Nielsen 2010-03-21 Hillerød 00:31.95 278
54 100m IM Mia Ishøj Nielsen 2010-05-25 Hillerød 01:31.26 275
55 50m Fri Emil Grovn 2010-05-25 Hillerød 00:32.26 270
56 50m Bryst Yelda Dogan 2009-09-26 Værløse 00:46.95 260
57 50m Fri Sofie S. Korch 2010-04-25 Helsinge 00:37.50 255
58 100m Fri Camilla Jacobsen 2010-05-25 Hillerød 01:24.92 232
59 100m IM Lærke Scharf 2010-05-25 Hillerød 01:40.29 207
60 100m IM Christian Aagaard 2010-06-06 Solrød Strand 01:30.44 190
61 100m Ryg Malthe Letting 2010-01-17 Farum 01:30.72 188
62 50m Fri Alberte Thuesen 2010-03-07 Farum 00:41.97 182
63 100m Fri Magnus Grundesen 2010-06-05 Solrød Strand 01:23.08 170
64 50m Fri Emilie Hvilshøj Hansen 2009-11-07 Helsinge 00:43.20 167
65 100m Bryst Sarah Hvilshøj Hansen 2010-04-25 Helsinge 01:57.84 166
66 50m Fri Frederik Danielsen 2009-09-27 Værløse 00:38.12 164
67 50m Fri Mia Steen Duus 2010-06-06 Solrød Strand 00:43.81 160
68 50m Fri Sarah Sejr Aagaard 2010-03-07 Farum 00:44.08 157
69 100m Bryst Perriya Sureshkumar 2010-05-30 Farum 02:00.57 155
70 100m IM Thea Sthude 2010-05-30 Farum 01:50.90 153
71 50m Fri Peter Eklund 2009-11-07 Helsinge 00:39.48 148
72 100m IM Simone Jørgensen 2010-05-30 Farum 01:52.36 147
73 100m Bryst Lavanya Michaelsen 2010-05-30 Farum 02:03.68 143
74 50m Fri Simone Mundt 2010-03-07 Farum 00:45.67 141
75 50m Fri Viktor Nysøe Rehling 2010-03-07 Farum 00:40.55 136
76 100m Bryst Christian Hvilshøj Hansen 2010-05-30 Farum 01:53.97 129
77 100m IM Jonas Thuesen 2009-09-26 Værløse 01:45.02 122
78 400m Fri Viktor Als-Nielsen 2010-05-30 Farum 07:18.38 120
79 50m Fri Mathias Elmholdt 2010-04-25 Helsinge 00:42.46 119
80 50m Fri Aparjita Michaelsen 2010-04-25 Helsinge 00:48.87 115
81 50m Bryst Martin Windfeldt Nielsen 2010-06-06 Solrød Strand 00:58.77 91
82 50m Ryg Maja K. Jensen 2010-03-07 Farum 00:59.69 89
83 50m Ryg Nicklas Mundt 2010-04-25 Helsinge 00:52.58 86
84 100m Fri Christoffer D. Petersen 2010-06-05 Solrød Strand 01:47.50 79
85 50m Ryg Carolina S. Rasmussen 2010-04-25 Helsinge 01:04.73 70
86 50m Ryg Dan Krume 2010-05-30 Farum 00:56.89 68
87 100m Bryst Kirstine Tommerby 2010-03-07 Farum 02:39.05 67
88 100m Bryst Marie Neelle Smith 2010-03-07 Farum 02:40.73 65
89 50m Bryst Melanie Peinow 2010-03-07 Farum 01:16.36 60
90 50m Ryg Anna Bengtson 2010-03-07 Farum 01:08.27 59
91 50m Ryg Jens Sørensen 2010-03-07 Farum 01:00.74 56
92 50m Bryst Astrid Kirk Josefsen 2010-03-07 Farum 01:20.65 51
93 100m Fri Cecilie Torp 2010-03-07 Farum 02:20.64 51
94 50m Fri Josephine Møller 2010-03-07 Farum 01:04.52 50
95 100m Bryst William Kalum 2010-03-07 Farum 02:38.29 48
96 50m Fri Nicolaj Thomsen 2010-03-07 Farum 00:59.90 42
97 50m Bryst Clara Møller 2010-03-07 Farum 01:27.87 40
98 50m Ryg Mette-Marie Sørensen 2010-03-07 Farum 01:18.30 39
99 50m Bryst Sofus Dawids 2010-03-07 Farum 01:18.59 38
100 50m Fri Sascha G. Mardow 2010-03-07 Farum 01:12.47 35
101 50m Bryst Anne Dissing Eriksen 2010-03-07 Farum 01:38.35 28
102 50m Fri Rune Runkløve 2010-03-07 Farum 01:15.16 21