Udskriv

Resultater fra Danske Mesterskaber Kortbane, Bellahøj

.

22 svømmere fra Farums Elitehold og K2-hold deltager i DMK 2010 i Bellahøj. De skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne. Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, S: = Semifinale, F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1993 og ældre, Herrer 1991 og ældre
Junior: Piger 1994 og yngre, Drenge 1992 og yngre

Amalie Wied-Christiansen
1996
Torsdag, 50m fri (J:37 0.28.21)
Fredag, 400m fri (J:19 4.34.93)
Søndag, 200m fri (J:24 2.13.41)
Camilla Tschikai Pedersen
1991
Torsdag, 100m ryg (I:52 1.10.41)
Lørdag, 50m bryst (I:65 0.38.14)
Søndag, 50m ryg (I:59 0.32.81)
Ida Marie Vedel, 1994 Torsdag, 800m fri (J:9 9.11.33)
Søndag, 200m fri (J:20 2.10.25)
Julie Marie Gadfelt, 1996 Torsdag, 50m fri (J:15 0.27.59)
Lørdag, 100m fri (J:34 1.00.98)
Søndag, 200m fri (J:27 2.14.88)
Lisa Steen Duus, 1997 Torsdag, 800m fri (J:15 9.32.46)
Fredag, 400m fri (J:28 4.40.90)
Lørdag, 1500m fri (J:10 18.23.84)
Maja Hjuler, 1997 Fredag, 50m fly (J:20 0.30.28)
Lørdag, 200m fly (J:15 2.28.61)
Søndag, 100m fly (J:19 1.06.96)
Maria Bastiansen, 1995 Torsdag, 800m fri (J:11 9.16.78)
Fredag, 400m fri (J:14 4.31.13)
Lørdag, 1500m fri (J:4 17.25.14; F:7 17.25.14)
Marina Heller Hansen
1994
Torsdag, 100m ryg (J:9 1.04.80)
Fredag, 200m medley (J:BRONZE 2.20.84; F:5 2.21.62)
Fredag, 400m fri (J:12 4.28.86)

Lørdag, 100m fri (J:10 0.58.37; F:15 0.58.72)
Søndag, 200m fri (J:6 2.05.19; F:Afmeldt)
Søndag, 400m medley (J:5 5.00.26; F:6 5.00.55)
Martine Mørck Taagholt
1997
Torsdag, 200m bryst (J:41 2.55.28)
Fredag, 100m bryst (J:39 1.23.76)
Lørdag, 50m bryst (J:44 0.37.66)
Mie Refn, 1993 Torsdag, 100m medley (I:19 1.07.25; F:16 1.08.28)
Fredag, 50m fly (I:10 0.28.25; F:11 0.28.46)
Søndag, 100m fly (I:18 1.04.92)
Naja Ishøj Nielsen, 1996 Torsdag, 50m fri (J:24 0.27.80)
Lørdag, 100m fri (J:37 1.01.43)
Søndag, 200m fri (J:23 2.13.14)
Olivia Burmester, 1993 Torsdag, 50m fri (I:17 0.26.90)
Fredag, 50m fly (I:7 0.28.13; F: 7 0.28.19)
Søndag, 100m fly (I:9 1.03.33; F:8 1.05.90)
Farum Damer 1 Torsdag, 4 x 100m fri (F:12 3.59.28; Marina 0.58.51; Olivia 0.59.46; Julie 1.00.63; Mie 1.00.68)
Fredag, 4 x 50 medley (F:10 1.59.96; Mie 0.30.03; Sanne 0.35.35; Olivia; 0.27.92; Marina 0.26.66)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:8 8.43.23; Ida 2.09.73; Marina 2.05.80; Julie 2.13.50; Naja 2.14.20)
Søndag, 4 x 50m fri (F:7 1.47.67; Olivia 0.27.22; Julie 0.26.81; Marina 0.26.42; Mie 0.27.22)
Søndag, 4 x 100 medley (F:DSQ Tyvstart 2. skifte)
Farum Damer 2 Torsdag, 4 x 100m fri (F:21 4.04.21; Ida 1.00.33; Naja 1.01.90; Amalie 1.01.16; Maria 1.02.90)
Fredag, 4 x 50 medley (F:27 2.08.04; Julie 0.31.63; Martine 0.38.33; Maja 0.30.01; Amalie 0.28.07)
Søndag, 4 x 50m fri (F:19 1.55.11; Ida 0.28.88; Naja 0.28.81; Amalie 0.28.36; Maria 0.29.06)
Søndag, 4 x 100 medley (F:DSQ Tyvstart 2. skifte)
Anders Blume, 1990 Torsdag, 100m medley (I:5 0.57.39; F:Afmeldt)
Torsdag, 50m fri (I:6 0.23.41; F:4 0.23.44)
Fredag, 200m fri (I:7 1.53.03; F:4 1.50.84)
Lørdag, 100m fri (I:7 0.50.86; F:5 0.50.59)
Søndag, 100m fly (I:30 0.58.32)
Anders Lie, 1991 Torsdag, 400m fri (I:2 3.52.80; F:SØLV 3.45.94)
Fredag, 800m fri (F:SØLV 7.51.40)
Lørdag, 100m fri (I:3 0.50.23; F:Afmeldt)
Søndag, 1500m fri (F:SØLV 14.57.78)
Søndag, 100m fly (I:29 0.58.26)
Frederik Siem Pedersen
1991
Deltager kun i holdkapper
Jonas Hansen, 1991 Torsdag, 400m fri (I:7 4.00.33; F:8 3.59.92)
Fredag, 800m fri (F:5 8.15.59)
Fredag, 200m fri (I:19 1.55.39; F:16 1.56.63)

Søndag, 1500m fri (F:4 15.48.01)
Karsten Vedel, 1992 Torsdag, 400m fri (J:5 4.00.34; F:6 3.59.14)
Fredag, 800m fri (J:SØLV 8.20.31; F:6 8.20.31)
Fredag, 200m fri (J:8 1.53.52; F:7 1.54.26)

Søndag, 1500m fri (J:SØLV 15.57.27; F:5 15.57.27)
Martin Wagner, 1991 Torsdag, 400m fri (I:30 4.16.67)
Fredag, 200m fri (I:22 1.55.72; F:10 1.53.92)
Lørdag, 100m fri (I:21 0.52.56; F:14 0.52.71)
Søndag, 100m fly (I:48 0.59.43)
Mathias Andersen, 1991 Fredag, 100m bryst (I:5 1.02.72; F:4 1.02.06)
Lørdag, 50m bryst (I:3 0.28.67; F:BRONZE 0.28.20)
Niklas Hedegaard, 1990 Torsdag, 100m medley (I:6 0.57.51; F:4 0.56.68)
Fredag, 200m medley (I:6 2.06.68; F:4 5.05.15)
Fredag, 200m fri (I:9 1.53.13; F:Afmeldt)
Lørdag, 50m bryst (I:5 0.29.20; F:Afmeldt)
Nikolai Ammekilde, 1990 Fredag, 50m fly (I:14 0.25.76; F:11 0.25.57)
Fredag, 200m fri (I:16 1.54.94; F:12 1.54.51)
Lørdag, 200m fly (I:17 2.08.24; F:12 2.06.97)
Søndag, 100m fly (I:16 0.57.01; F:12 0.57.13)
Farum Guns 1 Torsdag, 4 x 100m fri (F:SØLV 3.21.27; Anders B 0.50.97; Niklas 0.50.82; Anders L 0.50.06; Frederik 0.49.42)
Fredag, 4 x 50 medley (F:4 1.42.17; Niklas 0.27.09; Mathias 0.27.65; Nikolai 0.25.15; Frederik 0.22.28)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:SØLV 7.15.04; Anders L 1.46.97; Anders B 1.49.26; Niklas 1.50.61; Frederik 1.48.20)
Søndag, 4 x 50m fri (F:SØLV 1.31.18; Anders B 23.26; Frederik 0.22.39; Niklas 0.22.72; Anders L 0.22.81)
Søndag, 4 x 100 medley (F:DSQ Tyvstart 1. skifte)
Farum Guns 2 Torsdag, 4 x 100m fri (F:10 3.31.36; Martin 0.53.15; Jonas 0.53.22 Karsten 0.52.18; Nikolai 0.52.81)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:5 7.38.05; Martin 1.55.20; Nikolai 1.54.05; Karsten 1.52.86; Jonas 1.55.94)
Søndag, 4 x 50m fri (F:13 1.38.16; Martin 0.24.86; Jonas 0.25.02; Nikolai 0.24.14; Karsten 0.24.14)