Udskriv

Resultater DM/DJM og DÅM grp 1

.

Danske Mesterskaber på Langbane i Bellahøj 25. juni - 30. juni 2011

Svømmere fra Farums to bedste hold deltager i det kombinerede stævne DML 2011 og DÅM grp 1 i Bellahøj Svømmestadion i Brønshøj. Holdet består af følgende 17 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne så?
Syntaks: D: = DÅM indledende, J: = Junior indledende, I: = Senior indledende, JF: = Juniorfinale
F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

 

Senior: Damer 1994 og ældre, Herrer 1992 og ældre
Junior: Piger 1995 og 1996, Drenge 1993 og 1994
Årgang: Piger 1997 og 1998, Drenge 1995 og 1996

 

Amalie Wied-Christiansen
1996

Lørdag løb 3: 100m fri (J:31 1.04.38)
Mandag løb 37: 50m fly (J:27 0.31.53)
Tirsdag løb 51: 400m fri (J:16 4.49.86)
Tirsdag løb 32: 50m fri (J:35 0.30.08)
Ida Marie Vedel
1994
Søndag løb 19: 800m fri (F:5 9.06.19)
Tirsdag løb 51: 400m fri (I:7 4.31.89; F:5 4.29.00)
Torsdag løb 74: 1500m fri (F:6 17.49.20)
Julie Marie Gadfelt
1996
Lørdag løb 5: 50m ryg (J:30 0.33.95)
Mandag løb 35: 100m ryg (J:23 1.14.51)
Tirsdag løb 51: 400m fri (J:17 4.51.05)
Onsdag løb 66: 200m fri (J:21 2.20.51)
Maria Bastiansen
1995
Søndag løb 19: 800m fri (JF:SØLV 9.15.62)
Tirsdag løb 51: 400m fri (J:7 4.42.10)
Torsdag løb 74: 1500m fri (JF:SØLV 17.50.54)
Martine Mørck Taagholt
1997
Søndag løb 23: 200m bryst (D:13 3.01.56)
Mandag løb 39: 200m medley (D:10 2.47.79)
Tirsdag løb 57: 100m bryst (D:16 1.24.98)
Mie Refn
1993
Lørdag løb 5: 50m ryg (I:11(18) 0.32.01; F:15 0.31.89)
Søndag løb 17: 100m fly (I:14 1.05.81; F:Afmeldt)
Mandag løb 37: 50m fly (I:5 0.28.45; F:7 0.28.40)
Naja Ishøj Nielsen
1996
Lørdag løb 3: 100m fri (J:19 1.02.17)
Tirsdag løb 53: 50m fri (J:22 0.28.69)
Olivia Burmester
1993
Lørdag løb 3: 100m fri (I:28 1.01.24)
Søndag løb 17: 100m fly (I:7 1.03.82; F:7 1.03.82)
Mandag løb 37: 50m fly (I:1 0.28.15; F:BRONZE 0.27.87)
Tirsdag løb 53: 50m fri (I:12 0.27.86; F:13 0.27.68)
Farum Piger Søndag løb 31: 4x100m fri (JF:6 4.09.45; Julie 1.02.08; Naja 1.01.74; Amalie 1.03.07; Maria 1.02.56)
Mandag løb 47: 4x200m fri (J:6 9.04.08; Julie 2.16.97; Naja 2.16.90; Amalie 2.15.88; Maria 2.14.33)
Onsdag løb 70: 4x100m medley (J:10 5.03.81; Julie 1.15.62; Amalie 1.31.37; Naja 1.12.20; Maria 1.03.62)
Anders Blume
1990
Lørdag løb 6: 50m ryg (I:22 0.32.93)
Søndag løb 20: 100m fri (I:8 0.53.37; F:8 0.53.01)
Mandag løb 38: 50m fly (I:34 0.27.23)
Tirsdag løb 54: 50m fri (I:6 0.24.21; F:5 0.24.04)
Anders Lie
1991
Lørdag løb 5: 800m fri (F:GULD 8.15.33)
Søndag løb 18: 100m fly (I:29 1.00.29)
Søndag løb 20: 100m fri (I:7 0.53.29; F:5 0.52.45)
Mandag løb 34: 400m fri (I:1 4.02.16; F:GULD 3.56.12)
Onsdag løb 67: 1500m fri (F:GULD 16.00.66)
Casper Stenderup Korch
1994
Søndag løb 20: 100m fri (J:? 0.56.40)
Mandag løb 34: 400m fri (J:20 4.26.92)
Tirsdag løb 54: 50m fri (J:7 0.25.52)
Frederik Siem Pedersen
1991
Søndag løb 20: 100m fri (I:3 0.52.42; F:GULD 0.50.83)
Mandag løb 34: 400m fri (I:2 4.07.61; F:BRONZE 4.00.38)
Torsdag løb 73: 200m fri (I:1 1.56.29; F:SØLV 1.52.14)
Karsten Vedel
1992
Søndag løb 20: 100m fri (I:24 0.55.72)
Mandag løb 34: 400m fri (I:24 4.20.42)
Tirsdag løb 52: 200m medley (I:23 2.18.72)
Torsdag løb 73: 200m fri (I:23 2.02.61)
Martin Wagner
1991
Søndag løb 20: 100m fri (I:31 0.56.00)
Tirsdag løb 52: 200m medley (I:16 2.16.17; F:12 2.16.17)
Onsdag løb 65: 400m medley (I:4 4.46.85; F:BRONZE 4.40.17)
Torsdag løb 75: 200m fly (I:20 2.16.62)
Niklas Hedegaard
1990
Lørdag løb 6: 50m ryg (I:10 0.29.34; F:Afmeldt)
Søndag løb 22: 50m bryst (I:2 0.29.64; F:SØLV 0.29.35)
Tirsdag løb 52: 200m medley (I:2 2.09.89; F:BRONZE 2.07.99).
Nikolai Ammekilde
1990
Lørdag løb 6: 50m ryg (I:15 0.30.05;)
Søndag løb 18: 100m fly (I:10 0.57.88; F:6 0.57.27)
Mandag løb 34: 400m fri (I:9 4.13.79; F:11 4.11.00)
Torsdag løb 75: 200m fly (I:12 2.12.10; F:9 2.07.73)
Simon Sønderup Jensen
1988
Tirsdag løb 54: 50m fri (I:7 0.24.44; F:7 0.24.63)
Farum Guns 1 Lørdag løb 16: 4x100m fri (F:GULD 3.26.22; Anders B 0.52.76, Niklas 0.51.92, Anders L 0.51.61, Frederik 0.49.93)
Tirsdag løb 64: 4x200m fri (F:GULD 7.36.26 ; Nikolai 1.56.07; Anders B 1.58.27; Frederik 1.49.88; Anders L 1.52.04)
Torsdag løb 78: 4x100m medley (F:BRONZE 3.56.97; Anders 1.04.33; Niklas 1.04.68; Nikolai 0.57.15; Frederik 0.50.81)
Farum Guns 2 Tirsdag løb 64: 4x200m fri (F:BRONZE 8.01.45 ;Karsten 1.58.30; Martin 2.01.85; Niklas 1.57.27; Simon 2.04.03)