Udskriv

Resultater fra Danske Mesterskaber Kortbane, Thisted

.

17 svømmere fra Farum Svømmeklub har deltaget i DMK 2011 i Thisted. De har svømmet de angivne discipliner med tilhørende resultater.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, F: = Finale, placering angives efter ":", Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1995 og ældre, Herrer 1993 og ældre
Junior: Piger 1996 og yngre, Drenge 1994 og yngre

Amalie Wied-Christiansen
1996
Torsdag, 50m fri (J:30 0.28.91)
Fredag, 200m medley (J:28 2.39.05)
Fredag, 50m fly (J:18 0.30.86)
Ida Marie Vedel, 1994 Torsdag, 800m fri (F:12 9.11.23)
Fredag, 400m fri (I:15 4.25.81)
Lørdag, 1500m fri (F:7 17.30.78)
Søndag, 200m fri (I:39 2.13.76)
Julie Marie Gadfelt, 1996 Torsdag, 100m ryg (J:29 1.11.25)
Torsdag, 50m fri (J:28 0.28.86)
Lørdag, 100m fri (J:28 1.02.69)

Søndag, 50m ryg (J:29 0.33.89)
Maria Bastiansen, 1995 Torsdag, 800m fri (F:19 9.23.21)
Fredag, 400m fri (I:32 4.35.72)
Lørdag, 1500m fri (F:8 17.32.89)
Martine Mørck Taagholt
1997
Deltager kun i holdkapper
Mie Refn, 1993 Torsdag, 100m medley (I:19 1.07.23; F:13 1.07.71)
Fredag, 50m fly (I:5 0.28.22; F:7 28.34)
Søndag, 100m fly (I:13 1.04.73; F:16 1.06.34)
Naja Ishøj Nielsen, 1996 Torsdag, 50m fri (J:13 0.27.86)
Lørdag, 50m fly (J:20 0.30.95)
Lørdag, 100m fri (J:17 1.00.71)
Olivia Burmester, 1993 Torsdag, 50m fri (I:24 0.27.59)
Fredag, 50m fly (I:14 0.28.75)
Farum Damer Torsdag, 4 x 100m fri (F:12 4.02.46; Naja 0.59.97; Olivia 0.59.33; Mie 1.00.27; Julie 1.02.89)
Fredag, 4 x 50 medley (F:10 2.03.29; Mie 30.26; Martine 37.26; Olivia 28.42; Naja 27.35)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:10 8.52.19; Maria 2.12.36; Ida 2.13.99; Naja 2.11.79; Julie 2.14.05)
Søndag, 4 x 50m fri (F:10 1.50.80 ; Naja 28.03; Olivia 27.34; Mie 27.10; Julie 28.33)
Farum Piger Søndag, 4 x 100 medley (F:18 4.45.11; Julie 1.12.73; Martine 1.21.39; Amalie 1.09.30; Naja 1.01.69)
Anders Lie, 1991 Torsdag, 400m fri (I:1 3.54.26; F:SØLV 3.51.07)
Fredag, 200m fri (I:2 1.49.57; F:4 1.49.22)
Fredag, 800m fri (F:GULD 8.02.28)
Lørdag, 200m fly (I:7 2.05.69; F:8 2.07.50)
Lørdag, 100m fri (I:6 0.50.65; F:5 0.51.33)
Søndag, 1500m fri (F:GULD 15.13.47)
Casper S. Korch, 1994 Torsdag, 50m fri (J:18 0.24.94)
Fredag, 200m fri (J:16 2.00.69)
Lørdag, 100m fri (J:17 0.53.81)
Frederik Siem Pedersen
1991
Deltager kun i holdkapper
Karsten Vedel, 1992 Torsdag, 400m fri (I:22 4.10.98)
Fredag, 200m fri (I:25 1.55.59)
Fredag, 800m fri (F:9 8.34.72)
Lørdag, 100m fri (I:34 0.53.89)
Martin Wagner, 1991 Torsdag, 50m fri (I:35 0.24.85)
Fredag, 200m fri (I:30 1.56.28)
Lørdag, 400m medley (I:7 4.35.22; F:5 4.28.23)
Mathias Andersen, 1991 Lørdag, 50m bryst (I:10 0.29.88; F:9 0.29.16)
Niklas Hedegaard, 1990 Torsdag, 100m medley (I:1 0.56.33; F:SØLV 0.55.47)
Fredag, 200m medley (I:7 2.05.91; F:5 2.03.50)
Lørdag, 50m bryst (I:1 0.28.57; F:GULD 0.28.19)
Nikolai Ammekilde, 1990 Deltager kun i holdkapper
Simon Sønderup Jensen, 1988 Torsdag, 50m fri (I:10 0.23.71; F:5 0.23.69)
Fredag, 50m ryg (I:42 0.29.17)
Lørdag, 100m fri (I:19 0.52.93)
Farum Guns 1 Torsdag, 4 x 100m fri (F:4 3.25.79; Niklas 51.03; Simon 52.11; Martin 51.88; Anders 50.77)
Fredag, 4 x 50 medley (F:SØLV 1.42.18; Niklas 26.68; Mathias 28.50; Putin 24.85; Frederik 22.15)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:5 7.32.50; Putin 1.55.16; Anders 1.50.65; Niklas 1.52.00; Karsten 1.54.69)
Søndag, 4 x 50m fri (F:SØLV 1.30.80; Niklas 23.27; Frederik 22.21; Simon 22.60; Anders 22.72)
Søndag, 4 x 100 medley (F:6 3.50.28; Niklas 58.05; Mathias 1.05.19; Putin 55.51; Martin 51.53)
Farum Guns 2 Fredag, 4 x 50m medley (F:DSQ)
Søndag, 4 x 50m fri (F:11 1.37.25; Martin 24.86; Casper 24.22; Karsten 23.93; Mathias 24.24)