Udskriv

Resultater DÅM grp 2, 2012

.

10 svømmere fra Farums K2-hold deltager i DÅM gruppe 2 i Bellahøj. De skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne. Syntaks: F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

 

Mia Ishøj Nielsen
2000
Lørdag, 200m fri (F:21 2.31.84)
Lørdag, 50m fri (F:30 0.32.08)
Søndag, 100m fri (F:20 1.08.93)
Søndag, 100m fly (F:13 1.19.80)
Søndag, 100m ryg (F:32 1.22.37)
Sarah Sejr Aagaard
2000
Lørdag, 200m fri (F:36 2.48.96)
Lørdag, 400m medley (F:DSQ)
Søndag, 200 medley (F:26 3.06.95)
Christian Sejr Aagaard
1998
Fredag, 400m fri (F:22 4.49.33)
Søndag, 100m fly (F:19 1.11.49)
Søndag, 100m ryg (F:16 1.12.99)
Daniel Christian
1998
Fredag, 200m bryst (F:SØLV 2.36.29)
Lørdag, 100m bryst (F:SØLV 1.12.78)
Lørdag, 400m medley (F:GULD 4.57.44)
Søndag, 200m medley (F:GULD 2.18.66)
Søndag, 100m fly (F:6 1.04.53)
Lasse Kriegel Skovrup
1998
Fredag, 400m fri (F:17 4.43.94)
Lørdag, 100m bryst (F:13 1.18.90)
Lørdag, 200m ryg (F:11 2.30.50)
Søndag, 200m medley (F:12 2.30.83)
Søndag, 100m ryg (F:10 1.10.17)
Mads Jørner
1998
Afmeldt alle individuelle løb pga sygdom
Magnus Lyngby Grundesen
1998
Holdkapper
Malthe Letting
2001
Holdkapper
Philip Greve
1998
Fredag, 200m bryst (F:GULD 2.35.25)
Lørdag, 100m bryst (F:GULD 1.12.34)
Lørdag, 400m medley (F:5 5.04.70)
Lørdag, 50m fri (F:4 0.26.32)
Søndag, 200m medley (F:6 2.24.60)
Søndag, 100m ryg (F:5 1.06.02)
Thomas Bech
1998
Lørdag, 200m fri (F:19 2.19.58)
Lørdag, 50m fri (F:22 0.28.55)
Søndag, 100m fly (F:8 1.06.90)
Farum Miniguns 1 Fredag, 4 x 200 indv medley (F:SØLV 9.45.56; Philip 2.23.01; Thomas 2.35.53; Lasse 2.28.77; Daniel 2.18.25)
Lørdag, 4 x 100m medley (F:BRONZE 4.27.45; Lasse 1.10.32; Philip 1.12.07; Daniel 1.04.44; Thomas 1.00.62)
Søndag, 4 x 200m fri (F:DSQ)
Søndag, 4 x 100m fri (F:GULD 3.58.74; Lasse 1.01.72; Philip 0.57.66; Thomas 1.02.29; Daniel 0.57.07)
Farum Miniguns 2 Lørdag, 4 x 100m medley (F:15 4.58.67; Malthe 1.20.11; Magnus 1.28.87; Mads 1.05.29; Christian 1.04.40)
Søndag, 4 x 200m fri (F:11 9.40.06; Christian 2.21.57; Mads 2.19.55; Malthe 2.37.51; Magnus 2.21.43)
Søndag, 4 x 100m fri (F:17 4.26.50; Christian 1.08.51; Mads 1.02.40; Malthe 1.13.43; Magnus 1.02.16
)