Udskriv

Resultater DM/DJM og DÅM grp 1 - 2012

.

Danske Mesterskaber på Langbane i Esbjerg 10. juli - 15. juli 2012

Svømmere fra Farums to bedste hold deltager i det kombinerede stævne DML 2012 og DÅM grp 1 i Svømmestadion Danmark i Esbjerg. Holdet består af følgende 12 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne så?
Syntaks: D: = DÅM indledende, J: = Junior indledende, I: = Senior indledende, JF: = Juniorfinale
F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

 

Senior: Damer 1995 og ældre, Herrer 1993 og ældre
Junior: Piger 1996 og 1997, Drenge 1994 og 1995
Årgang: Piger 1998 og 1999, Drenge 1996 og 1997

 

Anne Sofie Gadfelt
1999
Tirsdag løb 7: 200m ryg (I:55 2.48.53)
Onsdag løb 26: 200m fri (F:44 2.30.68)
Torsdag løb 37: 200 medley (F:44 2.53.16)
Amalie Wied-Christiansen
1996
Onsdag løb 20: 50m fly (I:53 0.31.22)
Fredag løb 46: 100m fly (I:54 1.11.51)
Fredag løb 50: 50m fri (I:60 0.29.42)
Ida Marie Vedel
1994
Torsdag løb 31: 200m medley (I:41 2.37.06)
Lørdag løb 62: 200m fri (I:24 2.12.53)
Julie-Sofie Hemdorff
1991
Tirsdag løb 5: 50m ryg (I:8 0.31.66; F:8 0.31.76)
Torsdag løb 33: 100m ryg (I:13 1.08.92; F:15 1.09.54)
Lørdag løb 64: 200m ryg (I:26 2.31.40)
Maria Bastiansen
1995
Onsdag løb 18: 800m fri (F:9 9.24.01)
Fredag løb 48: 400m fri (I:20 4.39.36)
Søndag løb 69: 1500m fri (I:6 17.49.16)
Mie Refn
1993
Onsdag løb 20: 50m fly (I:7: 0.28.86; F:8 0.28.97)
Fredag løb 46: 100m fly (I:18 1.06.35)
Fredag løb 50: 50m fri (I:55 0.28.88)
Farum Damer Onsdag løb 30: 4x100m fri (F:DSQ; Julie-Sofie 1.02.90; Mie ; Maria ; Ida)
Torsdag løb 45: 4x200m fri (F:12 8.57.61; Maria 2.12.56; Ida 2.13.23; Julie-Sofie22.16.92; Amalie 2.14.90)
Anders Lie
1991
Torsdag løb 32: 400m fri (F:UK 3.56.68)
Fredag løb 49: 200m medley (I:8 2.11.73; F:Afmeldt)
Lørdag løb 61: 400m medley (I:7 4.43.81; F:6 4.37.79)
Frederik Siem Pedersen
1991
Fredag løb 51: 50m fri (I:4 0.23.66; F:SØLV 0.23.27)
Johan Ørskov Ipsen
1989
Onsdag løb 21: 50m fly (I:13 0.26.06; F:16 0.26.42)
Fredag løb 47: 100m fly (I:19 0.58.74)
Karsten Vedel
1992
Tirsdag løb 4: 800m fri (F:9 8.48.73)
Onsdag løb 19: 100m fri (I:26 0.54.59)
Torsdag løb 32: 400m fri (I:15 4.16.03; F:14 4.15.41)

Søndag løb 68: 200m fri (I:18 1.58.46)
Niklas Hedegaard
1990
Onsdag løb 17: 100m bryst (I:2 1.05.26; F:BRONZE 1.04.11)
Torsdag løb 36: 50m bryst (I:2 0.28.90; F:SØLV 0.29.00)
Fredag løb 49: 200m medley (I:6 2.10.39; F:SØLV 2.06.75)
Søndag løb 70: 200m bryst (I:6 2.29.06; F:BRONZE 2.21.99)
Nikolai Ammekilde
1990
Deltager i holdkapper
Farum Guns 1 Tirsdag løb 16: 4x100m fri (F:4 3.35.66; Niklas 52.06; Karsten 53.85; Nikolai 54.88; Johan 54.87)
Fredag løb 60: 4x200m fri (F:4 7.46.39; Anders 1.50.52; Karsten 1.56.28; Niklas 1.56.28; Johan 2.03.31)
Søndag løb 72: 4x100m medley (F:DSQ; Putin 1.05.44; Niklas; Johan; Karsten)