Udskriv

Resultater fra Danske Mesterskaber Kortbane, Bellahøj

.

14 svømmere fra Farum Svømmeklub har deltaget i DMK 2012 i Bellahøj. De har svømmet de angivne discipliner med tilhørende resultater.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, F: = Finale, placering angives efter ":", Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1996 og ældre, Herrer 1994 og ældre
Junior: Piger 1997 og yngre, Drenge 1995 og yngre

Annelouise Dolleris
1995
Torsdag, 100m ryg (I:13 1.04.54; F:12 1.04.50)
Torsdag, 50m fri (I:27 0.27.36)
Lørdag, 100m fri (Afmeldt)
Søndag, 200m fri (I:2.16.11)
Ida Marie Vedel
1994
Deltager kun i holdkapper
Julie-Sofie Hemdorf
1991
Torsdag, 100m ryg (I:31 1.07.22)
Fredag, 200m ryg (Afmeldt)
Søndag, 50m ryg (I:18 0.30.56)
Maria Bastiansen, 1995 Torsdag, 800m fri (F:12 9.02.10)
Fredag, 400m fri (I:18 4.26.73)
Lørdag, 1500m fri (F:6 17.33.62)
Søndag, 200m fri (I:47 2.11.64)
Mie Refn, 1993 Torsdag, 100m medley (I:20 1.06.52)
Fredag, 50m fly (I:5 0.27.76; F:6 0.27.58)
Lørdag, 200m fly (I:20 2.23.69)
Søndag, 100m fly (I:12 1.03.15: F:15 1.04.13)
Olivia Burmester, 1993 Torsdag, 50m fri (I:41 0.27.86)
Fredag, 50m fly (I:16 0.28.54; F:16 0.28.87)
Søndag, 100m fly (I:16 1.03.88; F:Afmeldt)
Farum Damer

Torsdag, 4 x 100m fri (F:12 3.57.07; Annelouise 58.83; Mie 59.16; Ida 59.80; Olivia 59.28)
Fredag, 4 x 50 medley (F:8 1.58.79; Julie-Sofie 30.88; Mie 33.20; Olivia 28.07; Annelouise 26.64)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:10 8.36.64; Mie 2.12.34; Ida 2.08.50; Maria 2.08.22; Annelouise 2.07.58)
Søndag, 4 x 50m fri (F:8 1.48.02; Annelouise 0.27.02; Mie 0.26.69; Julie-Sofie 0.27.77; Olivia 0.26.54)

Søndag, 4 x 100 medley (F:DSQ; Julie-Sofie 1.05.62; Mie -; Olivia -; Annelouise -)

Anders Blume, 1990 Torsdag, 50m fri (I:3 0.22.68; F:GULD 0.22.50)
Lørdag, 100m fri (I:6 0.50.34; F:5 0.49.86)
Anders Lie, 1991 Torsdag, 400m fri (I:1 3.55.46; F:GULD 3.44.86)
Fredag, 200m fri (I:4 1.48.18; F:GULD 1.45.84)
Lørdag, 200m fly (Afmeldt)
Casper S. Korch, 1994 Torsdag, 400m fri (I:66 4.22.23)
Fredag, 200m fri (I:63 1.59.80)
Lørdag, 100m fri (I:70 0.54.81)
Søndag, 1500m fri (F:27 17.14.77)
Daniel Christian, 1998 Lørdag, 50m bryst (J:15 0.32.03)
Lørdag, 400m medley (J:11 4.40.12)
Søndag, 100m fly (J:32 1.01.71)
Frederik Siem Pedersen
1991
Deltager kun i holdkapper
Karsten Vedel, 1992 Torsdag, 400m fri (I:13 4.02.55)
Fredag, 800m fri (F:7 8.23.05)
Fredag, 200m fri (I:18 1.53.03; F:14 1.53.44)
Lørdag, 100m fri (I:36 0.53.08)
Søndag, 1500m fri (F:7 16.06.03)
Niklas Hedegaard, 1990 Torsdag, 100m medley (I:7 0.56.49; F:SØLV 0.54.90)
Fredag, 200m medley (I:4 2.02.09; F:4 1.58.57)
Fredag, 100m bryst (I:2 1.01.33; F:SØLV 1.00.15)
Lørdag, 50m bryst (I:2 0.28.24; F:GULD 0.27.63)
Philip Greve, 1998 Lørdag, 100m fri (J:41 0.55.27)
Lørdag, 400m medley (J:34 4.59.11)
Søndag, 100m fly (J:34 1.08.15)
Farum Guns Torsdag, 4 x 100m fri (F:GULD 3.16.27; Anders Lie 49.27; Anders Blume 48.70; Niklas 49.37; Frederik 48.93)
Fredag, 4 x 50 medley (F:SØLV 1.39.66; Anders Blume 26.03; Niklas 27.13; Anders Lie 24.55; Frederik 21.82)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:5 7.19.90; Niklas 1.49.77; Anders Blume 1.50.79; Karsten 1.52.56; Anders Lie 1.46.78)
Søndag, 4 x 50m fri (F:GULD, DANSK REKORD 1.28.43; Anders Blume 0.22.31 ; Niklas 0.22.18; Anders Lie 0.22.05; Frederik 0.21.89)
Søndag, 4 x 100 medley (F:SØLV 3.40.47; Anders Blume 0.57.52; Niklas 0.59.95; Anders Lie 0.54.68; Frederik 0.48.32)
Farum Herrer Søndag, 4 x 50m fri (F:19 1.39.60; Karsten 0.24.80; Casper 0.24.72; Philip 0.24.81; Daniel 0.25.27)
Søndag, 4 x 100 medley (F:20 4.05.19; Daniel 1.03.62; Philip 1.09.04; Karsten 0.59.05; Casper 0.53.48)