Udskriv

Østdanske Årgangs Mesterskaber, Vesterbro og Tåstrup

.

Live Timing resultat Grp 1 Live Timing resultat Grp 2

Læs mere om dette stævne herunder.

Søndag 09-12-2012:

Gruppe 1

200m fri piger:

(99) Anne Sofie Gadfelt, 20. plads 2.23.43

(00) Mia Ishøj Nielsen, 9. plads 2.23.46. Sarah Sejr Aagaard, 53. plads 2.39.81.

100m ryg drenge:

(98) Mads Jørner, 5. plads 1.04.17. Daniel Christian, 6. plads 1.04.48. Lasse Kriegel Skovrup, 7. plads 1.07.37. Christian Sejr Aagaard, 10. plads 1.09.26.

100m bryst piger:

(99) Emilie Buurgaard Westh, 8. plads 1.27.33.

200m medley piger:

(00) Mia Ishøj Nielsen, 8. plads 2.39.90.

100m fri drenge:

(97) Emil Brohus Nielsen, 31. plads 1.01.61

(98) Thomas Bech, 9. plads 59.70. Magnus Grundesen, 27. plads 1.03.00. Christian Sejr Aagaard, 10. plads 1.03.21.

800m fri piger:

(00) Sarah Sejr Aagaard, 18. plads 11.18.04.

200m bryst drenge:

(98) Daniel Christian, GULD 2.27.46. Lasse Kriegel Skovrup, 6. plads 2.45.36.

4x100m medley drenge:

Farum Miniguns, 11. plads 4.34.39. Lasse 1.09.27, Emil 1.22.54, Daniel 1.03.89, Thomas 58.69

Gruppe 2

200m fri drenge:

(99) Mathias Elmholdt, 44. plads 2.27.92

100m ryg piger:

(02y) Stine Saaby Schmidt, 7. plads 1.28.21.

100m ryg drenge:

(99) Mathias Elmholdt, 17. plads 1.23.01

(00y) Malthe Letting, 4. plads 1.14.38. Christian Ong Hansen, 28. plads 1.27.37.

50m fri drenge:

(99) Mathias Elmholdt, 17. plads 30.64

(00y) Malthe Letting, 32 plads 32.58.

Lørdag 08-12-2012:

Gruppe 1

400m fri piger:
(99) Anne Sofie Gadfelt, 16. plads i 5.00.68.
(00) Mia Ishøj Nielsen, 7. plads i 5.03.17. Sarah Sejr Aagaard, 26. plads i 5.22.72.

200m fri drenge:
(97) Emil Brohus Nielsen, 39. plads i 2.20.67.
(98) Christian Sejr Aagaard, 11. plads i 2.13.69. Magnus Grundesen, 30. plads i 2.21.85

100m bryst drenge:
(98) Daniel Christian, GULD i 1.08.84, Philip Greve, SØLV i 1.09.18, Lasse Kriegel Skovrup, 5. plads i 1.15.33

200m IM drenge:
(98) Daniel Christian, GULD i 2.13.75. Mads Jørner, 6. plads i 2.24.49. Thomas Bech, 18. plads i 2.33.78.

100m fri piger:
(99) Anne Sofie Gadfelt, 34. plads i 1.07.74. Emilie Buurgaard Westh, 36. plads i 1.07.80.
(00) Mia Ishøj Nielsen, 9. plads i 1.06.94. Sarah Sejr Aagaard, 53. plads i 1.14.43.

200m bryst piger:
(99) Emilie Buurgaard Westh, 14. plads i 3.09.66.

100m fly drenge:
(97) Emil Brohus Nielsen, 19. plads i 1.13.45.
(98) Daniel Christian, BRONZE i 1.01.98. Mads Jørner, 5. plads i 1.04.04. Thomas Bech, 7. plads i 1.06.12. Lasse Kriegel Skovrup, 9. plads i 1.07.02. Christian Sejr Aagaard, 11. plads i 1.07.51

4x100m medley piger:
Farum Piger, 22. plads 5.22.09. Anne Sofie 1.20.57, Emilie 1.30.35, Mia 1.16.25 og Sarah 1.14.92.

4x100m fri drenge:
Farum Mini Guns, BRONZE i 3.49.62. Philip 56.06, Daniel 56.38, Mads 58.50 og Thomas 58.68.

Gruppe 2

4x50m fri drenge:

Farum Drenge, 24. plads 2.12.33. Malthe 32.38, Mathias 29.97, Anders 36.83, Christian 33.15.

400m fri drenge:

(99) Mathias Elmholdt, 36. plads i 5.17.85.
(00y) Malthe Letting, 9. plads i 5.09.64.

100m IM drenge:

(00y) Christian Ong Hansen, 24. plads i 1.26.20

200m ryg drenge:

(01y) Malthe Letting, 5. plads i 2.39.93

100m fri piger:

(02y) Stine Saabye Schmidt, 11. plads i 1.18.52

100m fri drenge:

(99) Mathias Elmholdt, 40. plads i 1.06.86
(00y) Malthe Letting, 31. plads i 1.09.99. Christian Ong Hansen, 62. plads i 1.14.94.

Fredag 07-12-2012:

Gruppe 1

400m IM drenge:
(98) Daniel Christian, GULD i 4.41.86. Lasse Kriegel Skovrup, 5. plads i 5.07.66

400m IM piger:
(00) Sarah Sejr Aagaard, 20. plads i 6.11.14

50m fri drenge:
(97) Emil Brohus Nielsen, 27. plads i 28.02.
(98) Thomas Bech, 5. plads i 27.37. Magnus Grundesen, 22. plads i 28.95.

200m ryg drenge:
(98) Philip Greve, 5. plads i 2.19.06. Mads Jørner, 8. plads i 2.23.61. Christian Sejr Aagaard, 10. plads i 2.27.94.

200m ryg piger:
(99) Anne Sofie Gadfelt, 10. plads i 2.40.59

4x200m fri drenge:
Farum Mini Guns 7. plads i 8.36.77. Philip 2.09.15, Daniel 2.03.17, Lasse 2.11.63 og Mads 2.12.82.

06-12-2012:

I denne weekend er der Østdanske Årgangsmesterskaber for gruppe 1 i Vesterbro Svømmehal, og for gruppe 2 i Tåstrup Svømmehal. Følg de unge svømmere fra Farum Svømmeklub via linkene herover.