Udskriv

Resultater DM/DJM og DÅM grp 1 - 2013

.

Danske Mesterskaber på Langbane i Bellahøj 1. - 6. juli 2013

Svømmere fra Farums to bedste hold deltager i det kombinerede stævne DML 2013 og DÅM grp 1 i Bellahøj Svømmestadion i Brønshøj. Holdet består af følgende 20 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne så?
Syntaks: D: = DÅM indledende, J: = Junior indledende, I: = Senior indledende, PR = Personlig rekord
F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

 

Senior: Damer 1996 og ældre, Herrer 1994 og ældre
Junior: Piger 1997 og 1998, Drenge 1995 og 1996
Årgang: Piger 1999 og 2000, Drenge 1997 og 1998

 

Annelouise Dolleris
1995
Mandag løb 3: 100m fri (I:9 0.59.33 (PR); F:8 0.59.73)
Onsdag løb 33: 100m ryg (I:17 1.09.43)
Torsdag løb 48: 400m fri (I: 4.42.69 (PR))
Torsdag løb 50: 50m fri (I: 28.68)
Fredag løb 62: 200m fri (I:25 2.13.25)
Anne Sofie Gadfelt
1999
Mandag løb 7: 200m ryg (D: 2.39.58 (PR))
Tirsdag løb 26: 200m fri (D: 2.23.69 (PR))
Onsdag løb 39: 100 ryg (D: 1.16.98)
Emilie Buurgaard Westh
1999
Mandag løb 9: 100m fri (D: 1.05.05)
Tirsdag løb 22: 200m bryst (D: 3.01.74)
Tirsdag løb 26: 200m fri (D: 2.23.48 (PR))
Onsdag løb 37: 200m medley (D: 2.41.20 (PR))
Emily Gantriis
1999
Mandag løb 9: 100m fri (D:9 1.01.66 (PR))
Tirsdag løb 26: 200m fri (D:9 2.14.79 (PR); F:7 2.13.91 (PR))
Onsdag løb 41: 400m fri (D:4.46.40 (PR))
Torsdag løb 56: 800m fri (F: 10.07.25)
Maria Bastiansen
1995
Mandag løb 3: 100m fri (I: 1.02.91 (PR))
Tirsdag løb 18: 800m fri (F:18 9.40.67)
Torsdag løb 48: 400m fri (I: 4.42.70)
Fredag løb 62: 200m fri (I:45 2.17.69)
Lørdag løb 69: 1500m fri (F:9 18.34.96)
Mia Ishøj Nielsen
2000
Mandag løb 11: 400m medley (D:DSQ)
Tirsdag løb 26: 200m fri (D: 2.22.32 (PR))
Onsdag løb 41: 400m fri (D: 4.58.59)
Torsdag løb 56: 800m fri (F:10.17.99)
Simone Jørgensen
1999
Deltager i holdkapper
Farum Piger Mandag løb 13: 4x200m fri (F:11 9.32.75; Emilie 2.26.59; Emily 2.17.85; Anne Sofie 2.23.84; Mia 2.24.47 )
Tirsdag løb 28: 4x200m IM (F:13 11.14.00; Sarah 2.56.21; Simone 2.51.99; Mia 2.43.04; Emilie 2.42.76)
Onsdag løb 43: 4x100m fri (F:11 4.20.64; Emily 1.02.74; Emilie 1.05.12; Anne Sofie 1.07.31; Mia 1.05.47)
Torsdag løb 58: 4x100m medley (F:18 5.07.52; AnneSofie 1.17.81; Emilie 1.25.10; Mia 1.16.33; Simone 1.08.28)
Christian Sejr Aagaard
1998
Mandag løb 8: 200m ryg (D: 2.23.97 (PR))
Tirsdag løb 25: 100m fly (D: 1.04.25 (PR))
Onsdag løb 40: 100m ryg (D: 1.06.16)
Daniel Christian
1998
Mandag løb 12: 400m medley (D:5 4.50.44; F:BRONZE 4.42.10 (PR))
Tirsdag løb 23: 200m bryst (D:4 2.32.12; F:BRONZE 2.29.14 (PR))
Onsdag løb 38: 200m medley (D:3 2.14.82; F:SØLV 2.12.41 (PR))
Emil Brohus Nielsen
1997
Deltager i holdkapper
Frederik Siem Pedersen
1991
Torsdag løb 51: 50m fri (I:3 24.02; F:GULD 0.23.29)
Joachim Frimann
1997
Deltager i holdkapper
Lars Breum Hansen
1997
Mandag løb 8: 200m ryg (D:2 2.13.56 (PR); F:BRONZE 2.13.92)
Tirsdag løb 27: 200m fri (D: 2.05.03 (PR))
Onsdag løb 40: 100m ryg (D:4 1.02.41 (PR); F:5 1.02.06 (PR))
Lasse Kriegel Skovrup
1998
Mandag løb 8: 200m ryg (D: 2.26.61 (PR))
Tirsdag løb 23: 200m bryst (D: 2.46.99)
Onsdag løb 38: 200m medley (D: 2.24.62 (PR))
Magnus Grundesen
1998
Deltager i holdkapper
Mads Jørner
1998
Mandag løb 8: 200m ryg (D: 2.24.78)
Tirsdag løb 25: 100m fly (D: 1.05.89 (PR))
Onsdag løb 38: 200m medley (D: 2.24.45 (PR))
Onsdag løb 40: 100m ryg (D: 1.08.15)
Mads Steen Petersen
1997
Mandag løb 10: 100m fri (D: 0.58.04 (PR))
Tirsdag løb 27: 200m fri (D: 2.08.47 (PR))
Onsdag løb 42: 400m fri (D: 4.31.58 (PR))
Niklas Hedegaard
1990
Tirsdag løb 17: 100m bryst (I:6 1.05.52; F:4 1.04.58)
Onsdag løb 36: 50m bryst (I:5 0.29.39; F:4 0.29.46)
Torsdag løb 49: 200m medley (I:3 2.10.99; F:BRONZE 2.07.34)
Fredag løb 61:400m medley (I:8 4.50.08 (PR); F:Afmeldt)
Lørdag løb 70: 200m bryst (I:5 2.25.66; F:4 2.21.18 (PR))
Philip Greve
1998
Tirsdag løb 23: 200m bryst (D:3 2.31.87 (PR); F:4 2.33.34)
Torsdag løb 55: 100m bryst (D:1 1.08.64; F:GULD 1.08.29)
Thomas Bech
1998
Mandag løb 10: 100m fri (D: 0.58.66 (PR))
Tirsdag løb 25: 100m fly (D:1.04.76 (PR))
Farum Miniguns Mandag løb 14: 4x200m fri (F:BRONZE 8.18.87; Philip 2.02.93; Daniel 2.03.21; Mads Steen 2.09.09; Lars 2.03.64)
Tirsdag løb 29: 4x200m IM (F:DSQ, men tiderne var 9.19.25;
Lars 2.19.45; Mads S 2.27.54; Daniel 2.13.53; Philip 2.18.73)

Onsdag løb 44: 4x100m fri (F:BRONZE 3.42.71; Philip 55.07(PR); Daniel 55.35; Mads S 57.02; Lars 55.27)
Torsdag løb 59: 4x100m medley (F:SØLV 4.10.23; Lars 1.01.95 (PR); Daniel 1.09.61; Mads S 1.03.53; Philip 0.55.14)
Farum Drenge Mandag løb 14: 4x200m fri (F:8 8.46.87; Joachim 2.12.51; Christian 2.09.67; Thomas 2.11.94; Lasse 2.12.75)
Tirsdag løb 29: 4x200m IM (F:7 9.49.78; Mads J 2.24.71 (PR); Thomas 2.31.16; Christian 2.26.95; Lasse 2.26.96)
Onsdag løb 44: 4x100m fri (F:13 4.01.32; Emil 1.01.97; Magnus 1.02.96;Lasse 58.84; Thomas 57.55)
Torsdag løb 59: 4x100m medley (F:16 4.36.55; Christian 1.06.76; Magnus 1.25.18; Thomas 1.03.63; Joachim 1.00.98)
Farum Drenge 2 Torsdag løb 59: 4x100m medley (F:DSQ)