Udskriv

Resultater fra Danske Mesterskaber Kortbane i Gladsaxe

.

15 svømmere fra Farum Svømmeklub deltager i DMK 2013 i Gladsaxe. De skal svømme de angivne discipliner med tilhørende resultater.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: J: = Junior, I: = Senior indledende, F: = Finale, placering angives efter ":", Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1997 og ældre, Herrer 1995 og ældre
Junior: Piger 1998 og yngre, Drenge 1996 og yngre

Annelouise Dolleris
1995
Torsdag, 100m ryg (I:32 1.06.68)
Lørdag, 50m ryg (I:21 0.30.68)
Anne Sofie Gadfelt
1999
Deltager i holdkapper
Emilie Buurgaard Westh
1999
Torsdag, 100m fri (J:27 1.02.38)
Fredag, 50m fly (J:19 0.30.74)
Fredag, 100m medley (J:19 1.10.83)
Søndag, 50m fri (J:20 0.28.34)
Maria Bastiansen, 1995 Fredag, 800m fri (F:14 9.12.20)
Lørdag, 400m fri (I:17 4.27.68)
Søndag, 200m fri (I:23 2.08.75; F:14 2.07.93)
Sara Krell Refn
1999
Torsdag, 100m ryg (J:35 1.11.81)
Lørdag, 50m ryg (J:22 0.32.15)
Søndag, 200m ryg (J:32 2.32.98)
Simone Jørgensen
1999
Deltager i holdkapper
Farum Damer Torsdag, 4 x 50m fri (I:25 1.59.25; Emilie 28.66; Sara 29.77; Simone 31.21; Anne Sofie 29.59)
Fredag, 4 x 100 medley (I:23 4.52.45; Anne Sofie 1.13.97; Annelouise 1.18.05; Sara 1.13.17; Simone 1.07.26)
Søndag, 4 x 50 medley (I:21 2.12.77; Anne Sofie 34.28; Emilie 36.44; Sara 32.23; Simone 29.82))
Christian Sejr Aagaard
1998
Deltager i holdkapper
Daniel Christian, 1998 Torsdag, 200m medley (J:4 2.09.09; F:12 2.08.73)
Fredag, 400m medley (J:6 4.36.81)
Lørdag, 100m medley (J:5 0.59.61; F:13 0.59.18)
Frederik Siem Pedersen
1991
Torsdag, 50m fri (I:3 22.69; F:BRONZE 0.22.28)
Fredag, 100m fri (I:4 0.49.55; F:8 0.50.17)
Kevin Witt Christensen 1995 Torsdag, 200m ryg (I:7 2.04.92; F:4 2.01.71)
Fredag, 50m ryg (I:7 0.26.07; F:8 0.25.95)
Lørdag, 100m ryg (I:7 0.55.75; F:6 0.55.62)
Niklas Hedegaard, 1990 Torsdag, 200m medley (I:4 2.03.82; F:4 1.59.54)
Torsdag, 100m bryst (I:2 1.01.04; F:GULD 0.59.67)
Lørdag, 50m bryst (I:2 0.28.10; F:SØLV 0.27.79)
Lørdag, 100m medley (I:4 0.56.85; F:4 0.55.24)
Philip Greve, 1998 Torsdag, 50m fri (J:6 24.08)
Torsdag, 100m bryst (J:7 1.05.59)
Fredag, 100m fri (J:9 0.52.74)
Lørdag, 50m bryst (J:4 0.29.38; F:13 0.29.69)
Sebastian Langhorn
1998
Deltager i holdkapper
Simon Sønderup Jensen
1988
Deltager i holdkapper
Farum Herrer Torsdag, 4 x 50m medley (I:15 1.50.63; Christian 29.20; Philip 30.08; Sebastian 26.90; Daniel 24.45)
Søndag, 4 x 50m fri (I:4 1.34.19; Frederik 22.36; Philip 23.97; Simon 23.49; Daniel 24.37), (F:BRONZE 1.31.67; Frederik 22.31; Niklas 22.86; Simon 23.50; Kevin 23.00)