Udskriv

Resultater DÅM gruppe 1 - 2014

.

Danske Årgangsmesterskaber på Langbane i Bellahøj 26. - 29. juni 2014

Farums bedste årgangsdrenge deltager i DÅM grp 1 i Bellahøj Svømmestadion i Brønshøj. Holdet består af følgende 8 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: I: = Indledende, placering angives efter :, (PR) = Personlig rekord
F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Årgang 1: Drenge 1998 og 1999

Christian Sejr Aagaard
1998
Fredag løb 14: 200m ryg (I:34 2.27.41)
Daniel Christian
1998
Torsdag løb 4: 400m medley (I:1 4.38.70 (PR); F:GULD 4.34.22 (PR))
Søndag løb 28: 200m medley (I:1 2.11.29; F:GULD 2.08.50 (PR))
Lasse Kriegel Skovrup
1998
Torsdag løb 4: 400m IM (I:13 4.58.66 (PR); F:Afmeldt)
Fredag løb 12: 100m bryst (I:9 1.11.65 (PR); F:7 1.10.45 (PR))
Søndag løb 28: 200m medley (I:11 2.19.61 (PR); F:10 2.18.74 (PR))
Magnus Grundesen
1998
Deltager i holdkapper
Mads Jørner
1998
Søndag løb 32: 100m ryg (I:20 1.06.17)
Philip Greve
1998
Torsdag løb 2: 100m fri (I:1 0.53.56 (PR); F:SØLV 0.53.37 (PR))
Torsdag løb 6: 200m bryst (I:2 2.29.49 (PR); F:4 2.30.12)
Fredag løb 12: 100m bryst (I:2 1.05.91 (PR); F:SØLV 1.05.86 (PR))
Lørdag løb 20: 50m fri (I:4 0.24.71 (PR); F:4 0.24.58 (PR))
Sebastian Langhorn
1998
Torsdag løb 2: 100m fri (I:46 0.58.20 (PR))
Fredag løb 16: 100m fly (I:9 1.00.31 (PR); F:Afmeldt)
Lørdag løb 20: 50m fri (I:20 0.25.96 (PR))
Thomas Bech
1998
Torsdag løb 2: 100m fri (I:43 0.58.08 (PR))
Fredag løb 16: 100m fly (I:18 1.01.47 (PR))
Lørdag løb 20: 50m fri (I:29 0.26.21 (PR))
Farum Miniguns
1998
Torsdag løb 8: 4x200m fri (F:BRONZE 8.06.48; Lasse 2.05.34; Thomas 2.05.99; Philip 1.58.93; Daniel 1.56.22)
Fredag løb 18: 4x100m fri (F:BRONZE 3.38.58; Philip 53.74; Sebastian 56.28; Mads 55.85; Daniel 52.71)
Lørdag løb 24: 4x200m IM (F:GULD 8.55.54; Daniel 2.08.52 (PR); Lasse 2.18.05; Mads 2.17.33; Philip 2.11.64)
Søndag løb 34: 4x100m medley (F:GULD 4.03.10; Mads 1.03.69 (PR); Philip 1.06.13; Sebastian 1.00.32; Daniel 0.52.96)
Farum Drenge
1998
Fredag løb 18: 4x100m fri (F:13 3.51.99; Thomas 56.94; Christian; 58.71; Magnus 58.79; Lasse 57.55)
Søndag løb 34: 4x100m medley (F:12 4.15.74; Christian 1.06.48; Lasse 1.10.42; Thomas 1.00.81; Magnus 0.58.03)