Udskriv

Resultater DJM/DM - 2014

.

Danske Mesterskaber på Langbane i Odense 1. - 5. juli 2014

Svømmere fra Farum deltager i det kombinerede stævne DML/DJML 2014 i Odense. Holdet består af følgende 10 svømmere, som skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: J: = Junior indledende, I: = Senior indledende, (PR) = Personlig rekord, DSQ = Diskvalificeret
F: = Finale, placering angives efter :, Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1997 og ældre, Herrer 1995 og ældre
Junior: Piger 1998 og 1999, Drenge 1996 og 1997

Anne Sofie Gadfelt
1999
Onsdag løb 10: 400m fri (I:39, J:26 4.54.36 (PR))
Fredag løb 28: 400m medley (I:24, J:14 5.39.77 (PR))
Lørdag løb 37: 200m fri (I:49, J:32 2.20.54)
Emilie Buurgaard Westh
19.99
Tirsdag løb 2: 100m fri (I:52, J:32 1.03.34 (PR))
Tirsdag løb 6: 100m fly (I:46, J:25 1.10.12)
Torsdag løb 22: 50m fri (I:46, J:26 0.29.10)
Fredag løb 30: 50m fly (I:57, J:30 0.31.21)
Lørdag løb 39: 100m bryst (I:46, J:27 1.23.50 (PR))
Sara Krell Refn
1999
Tirsdag løb 4: 50m ryg (I:DSQ; (Uofficiel tid 0.33.69))
Torsdag løb 20: 100m ryg (I:44, J:26 1.12.45 (PR))
Lørdag løb 41: 200m ryg (I:40, J:27 2.38.36)
Simone Jørgensen
1999
Deltager i holdkapper
Farum Girlsquad Onsdag løb 16: 4x100m fri (JF:14 4.21.72; Emile 1.03.47; Sara 1.05.69; Simone 1.07.35; Anne Sofie 1.05.21)
Fredag løb 34: 4x200m fri (JF:11 9.30.75; Anne Sofie 2.19.81 (PR); Sara 2.26.14; Simone 2.28.43; Emilie 2.16.37)
Lørdag løb 43: 4x100m medley (JF:11 4.59.02; Sara 1.12.62; Anne Sofie 1.29.77; Emilie 1.09.81; Simone 1.06.82)
Anders Lie
1991
Tirsdag løb 1: 400m fri (I:2 4.04.23; F:SØLV 3.55.26)
Onsdag løb 11: 100m fri (I:5 0.52.07; F:BRONZE 0.51.20)
Lørdag løb 38: 200m fri (I:1 1.50.61; F:SØLV 1.50.17)
Daniel Christian
1998
Tirsdag løb 5: 200m medley (I:3 2.10.02; F:BRONZE 2.07.78 (PR))
Torsdag løb 19: 400m medley (I:5 4.43.37; F:BRONZE 4.32.88 (PR))
Lørdag løb 38: 200m fri (I:11 1.57.96 (PR); F:10 1.56.52 (PR))
Frederik Siem Pedersen
1991
Onsdag løb 11: 100m fri (I:3 0.52.04; F:GULD 0.50.81)
Fredag løb 31: 50m fri (I:2 0.23.71; F:GULD 0.22.81)
Kevin Witt Christensen
1995
Onsdag løb 13: 50m ryg (I:3 0.27.39; F:BRONZE 0.27.05)
Fredag løb 29: 100m ryg (I:1 0.58.38; F:GULD 0.57.12)
Niklas Hedegaard
1990
Tirsdag løb 3: 50m bryst (I:7 0.29.94; F:BRONZE 0.29.13)
Torsdag løb 23: 200m bryst (I:2 2.21.38; F:SØLV 2.19.48 (PR))
Lørdag løb 40: 100m bryst (I:1 1.03.99; F:SØLV 1.04.04)
Philip Greve
1998
Tirsdag løb 3: 50m bryst (I:6 0.29.89 (PR); F:7 0.29.91)
Onsdag løb 11: 100m fri (I:13 0.53.97; F:13 0.53.76)
Fredag løb 31: 50m fri (I:16 0.24.95; F:14 0.24.90)
Lørdag løb 40: 100m bryst (I:7 1.07.21; F:Afmeldt)
Farum Guns Tirsdag løb 9: 4x100m fri (F:GULD 3.23.81; Kevin 0.51.34 (PR); Anders 0.50.66; Niklas 0.51.91; Frederik 0.49.90)
Torsdag løb 27: 4x200m fri (F:GULD 7.32.13; Kevin 1.55.62 (PR); Frederik 1.51.63; Niklas 1.56.18; Anders 1.48.70)
Lørdag løb 46: 4x100m medley (F:DSQ; (Uofficielt: 3.45.76; Kevin 57.14; Niklas 1.03.60; Anders 55.30; Frederik 49.72))