Udskriv

Resultater fra DMK/DJMK, nov 2014

.

17 svømmere fra Farum Svømmeklub skal deltage i DMK og DJM-K 2014 i Bellahøj. De skal svømme de angivne discipliner.

Hvordan læses resultaterne?
Syntaks: J: = Junior indledende, JF: Junior finale, I: = Senior indledende, F: = Finale,
placering angives efter ":", Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1998 og ældre, Herrer 1996 og ældre
Junior: Piger 1999 og yngre, Drenge 1997 og yngre

Senior
Frederik Siem Pedersen
1991
Torsdag, 50m fri (I:3 0.22.81; F:GULD 0.22.17)
Fredag, 200m fri (I:4 1.49.85; F:GULD 1.46.09)
Lørdag, 100m fri (I:7 50.50; F:GULD 0.48.48)
Kevin Witt Christensen
1995
Torsdag, 100m ryg (I:2 0.55.49; F:BRONZE 0.55.08 (PR))
Fredag, 50m ryg (I:4 0.26.06; F:BRONZE 0.25.61 (PR))
Søndag, 200m ryg (I:1 2.01.09; F:BRONZE 2.00.12)
Marcus Olesen
1995
Torsdag, 100m ryg (I:9 0.57.13 (PR); F:9 0.56.95 (PR))
Fredag, 50m fly (I:8 0.25.01 (PR); F:BRONZE 0.24.63 (PR))
Søndag, 100m fly (I:6 0.55.22 (PR); F:7 0.54.80)
Niklas Hedegaard
1990
Torsdag, 200m bryst (I:2 2.13.49; F:GULD 2.10.61 (PR))
Fredag, 100m bryst (I:3 1.01.40; F:GULD 1.00.55)
Lørdag, 50m bryst (I:1 0.27.83; F:SØLV 0.27.72)
Farum Guns Torsdag, 4 x 100m fri (F:GULD 3.18.14; Kevin 50.11; Frederik 47.49; Philip 50.39; Niklas 50.15)
Fredag, 4 x 50 medley (F:GULD 1.38.97; Kevin 25.66; Niklas 27.22; Marcus 24.04; Frederik 22.05)
Lørdag, 4 x 200m fri (F:GULD 7.17.69; Kevin 1.49.29; Niklas 1.50.47; Daniel 1.51.31; Frederik 1.46.62)
Søndag, 4 x 50m fri (F:GULD 1.29.30; Kevin 22.93; Frederik 21.49; Philip 22.63; Niklas 22.25)
Søndag, 4 x 100 medley (F:GULD 3.37.31; Kevin 54.65; Niklas 59.79; Marcus 54.64; Frederik 48.23))
Farum Guns 2 Torsdag, 4 x 100m fri (F:9 3.32.20; Thomas 53.84; Daniel 52.05; Mads 54.57; Marcus 51.74)
Fredag, 4 x 50 medley (F:13 1.46.63; Christian 28.62; Philip 28.35; Thomas 25.75; Daniel 23.91)
Søndag, 4 x 50m fri (F:16 1.38.46; Sebastian 25.17; Daniel 23.75; Thomas 25.02; Mads 24.52)
Søndag, 4 x 100 medley (F:15 3.58.33; Mads 1.00.10; Lasse 1.07.35; Thomas 59.19; Daniel 51.69)
Junior piger
Anne Sofie Gadfelt
1999
Deltager i holdkapper
Emilie Buurgaard Westh
1999
Torsdag, 100m medley (J:X 1.11.24)
Torsdag, 50m fri (J:X 28.05)
Fredag, 50m fly (J:X I:56 0.30.32)
Søndag, 100m fly (J:X, I:66 1.10.42)
Sara Krell Refn
1999
Torsdag, 100m ryg (J:X 1.10.59)
Fredag, 200m ryg (J:X, I:58 2.34.35)
Søndag, 50m ryg (J:X I:61 0.32.96)
Simone Jørgensen
1999
Deltager i holdkapper
Farum Girl Squad Torsdag, 4 x 100m fri (JF:13 4.15.48; Emilie 1.01.71; Sara 1.05.08; Simone 1.05.10; Anne Sofie 1.03.59)
Fredag, 4 x 50 medley (JF:10 2.08.65; Sara 32.84; Emilie 35.70; Simone 31.82; Anne Sofie 28.29)
Lørdag, 4 x 200m fri (JF:8 9.13.53; Anne Sofie 2.15.13 (PR); Simone 2.22.51; Sara 2.21.26; Emilie 2.14.63)
Søndag, 4 x 50m fri (JF:10 1.55.17; Simone 30.00; Emilie 27.65; Anne Sofie 28.74; Sara 29.78)
Søndag, 4 x 100 medley (JF:8 4.50.15; Sara 1.11.40; Anne Sofie 1.24.97; Emilie 1.08.30; Simone 1.05.48)
Junior drenge
Christian Sejr Aagaard
1998
Torsdag, 100m ryg (J:X, I:39 1.02.92 (PR))
Fredag, 50m ryg (J:13, I:31 0.29.17)
Daniel Christian
1998
Torsdag, 100m ryg (J:X, I:25 59.57)
Fredag, 200m medley (J:1, I:3 2.05.35 (PR); JF:SØLV, F:4 2.04.43 (PR))
Lørdag, 400m medley (J:2, I:4 4.31.81; F:Afmeldt)
Emil Brohus Nielsen
1997
Deltager i holdkapper
Lasse Kriegel Skovrup
1998
Torsdag, 200m bryst (J:X, I:34 2.28.43 (PR))
Fredag, 200m medley (J:X, I:38 2.14.06 (PR))
Fredag, 100m bryst (J:X I:45 1.08.02)
Lørdag, 400m medley (J:12, I:24 4.45.71 (PR))
Søndag, 200m ryg (J:X, I:34 2.17.01 (PR))
Mads Jørner
1998
Torsdag, 100m ryg (J:X, I:29 1.00.08 (PR))
Torsdag, 50m fri (J:X, I:62 25.26 (PR))
Fredag, 50m fly (J:X, I:34 0.26.32 (PR))
Fredag, 50m ryg (J:9 I:23 0.28.20 (PR))
Magnus Grundesen
1998
Deltager i holdkapper
Philip Greve
1998
Torsdag, 50m fri (J:5, I:12 0.23,65 (PR); F:11 0.23.69)
Fredag, 100m bryst (J:2, I:10 1.02.72 (PR); JF:SØLV F:8 1.02.18 (PR))
Lørdag, 50m bryst (J:2, I:10 0.28.78 (PR); JF:SØLV, F:9 0.28.66 (PR))
Sebastian Langhorn
1998
Torsdag, 50m fri (J:X, I:38 24.43 (PR))
Fredag, 50m fly (J:X, I:43 0.26.75 (PR))
Søndag, 100m fly (J:X, I:51 1.00.63)  
Thomas Bech
1998
Torsdag, 100m medley (J:X, I:25 1.00.48 (PR))
Torsdag, 50m fri (J:X, I:37 24.41 (PR))
Fredag, 50m fly (J:X, I:21 0.25.84 (PR))
Lørdag, 100m fri (J:DSQ (tyvstart))
Farum Mini Guns Torsdag, 4 x 100m fri (JF:SØLV 3.29.46; Philip 51.38; Mads 54.10; Thomas 53.02; Daniel 50.96)
Fredag, 4 x 50 medley (JF:BRONZE 1.46.02; Mads 27.75; Philip 28.45; Sebastian 26.35; Daniel 23.47)
Lørdag, 4 x 200m fri (JF:BRONZE 7.49.10; Philip 1.53.23 (PR); Mads 1.58.61; Thomas 1.59.71; Daniel 1.57.55)
Søndag, 4 x 50m fri (JF:BRONZE 1.35.17; Philip 23.52; Sebastian 24.25; Daniel 23.27; Thomas 24.13)
Søndag, 4 x 100 medley (JF:5 3.53.31; Mads 1.00.48; Philip 1.02.80; Thomas 58.35; Daniel 51.68)
Farum Mini Guns 2 Fredag, 4 x 50 medley (JF:6 1.52.58; Christian 28.79; Lasse 31.31; Thomas 25.90; Magnus 26.58)
Søndag, 4 x 50m fri (JF:7 1.44.20; Christian 25.36; Emil 26.03; Lasse 25.63; Magnus 27.18)