Udskriv

Resultater DML og DJM-L 2015

.

19 svømmere fra Farum Svømmeklub skal deltage i DML og DJM-L 2015 i Bellahøj. De skal svømme de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer 1998 og ældre, Herrer 1996 og ældre
Junior: Piger 1999 og yngre, Drenge 1997 og yngre

Lørdag 4. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Emilie Buurgaard Westh, 1999 Junior 2: 100m fri Heats 1.03.35 - #57
Sara Krell Refn, 1999 Junior 2: 100m fri Heats 1.05.21 - #75
Anne Sofie Gadfelt, 1999 Junior 2: 100m fri Heats 1.05.44 1.90 s #76
Philip Greve, 1998 Junior 3: 50m bryst Heats 0.28.80 -
#1
Sara Krell Refn, 1999 Junior 4: 50m ryg Heats 0.34.49 -
#68
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 5: 200m medley Heats 2.21.00 -
#42
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 6: 100m fly Heats 1.13.91  2.52 s #70
Farum Mini Guns, 1998
1. Mads Jørner
2. Daniel Christian
3. Lasse Kriegel Skovrup
4. Thomas Bech
Junior 7: 4x100m fri Finale -
0.55.94
-
-
-
-
DSQ
-
-
-
Tyvstart
Philip Greve, 1998 Senior
Junior
3: 50m bryst Finale
Finale
0.28.53 -
SØLV
GULD
Farum Guns
1. Kevin Witt Christensen
2. Anders Lie
3. Magnus Jákupsson
4. Frederik Siem Pedersen
Senior 9: 4x100m fri Finale 3.20.97
51.05
49.19
50.84
49.89

0.12 s
1.47 s
0.55 s
0.01 s
GULD
og
Dansk
Rekord
Farum Guns 2
1. Philip Greve
2. Niklas Hedegaard
3. Daniel Christian
4. Marcus Olesen
Senior 9: 4x100m fri Finale 3.30.38
52.67
51.66
52.98
53.07

-
0.25 s
-
0.80 s
#7
Søndag 5. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Anne Sofie Gadfelt, 1999 Junior 10: 400m fri Heats 4.51.04 -
#39
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 11: 100m fri Heats 0.51.11 -
#1
Anders Lie, 1991 Senior 11: 100m fri Heats 0.51.40 -
#2
Frederik Siem Pedersen, 1991 Senior 11: 100m fri Heats 0.51.53 -
#3
Thomas Bech, 1998 Junior 11: 100m fri Heats 0.54.70 1.38 s
#33
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 13: 50m ryg Heats 0.26.32 0.03 s #1
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 13: 50m ryg Heats 0.26.34 -
#2
Daniel Christian, 1998 Junior 13: 50m ryg Heats 0.29.13 0.21 s
#19
Chris Johansen, 1996 Senior 13: 50m ryg Heats 0.29.43 -
#22
Christian Sejr Aagaard, 1998 Junior 13: 50m ryg Heats 0.30.09  0.46 s #34
Mads Jørner, 1998 Junior 13: 50m ryg Heats - -
DSQ
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 15: 100m fly Heats 0.55.87  0.33 s #3
Marcus Olesen, 1995 Senior 15: 100m fly Heats 0.56.68  0.29 s #7
Thomas Bech, 1998 Junior 15: 100m fly Heats 0.58.76  0.46 s #22
Farum Girl Squad, 1999
1. Sara Krell Refn
2. Emilie Buurgaard Westh
3. Simone Jørgensen
4. Anne Sofie Gadfelt
Junior 4x100m fri Finale 4.17.12
1.04.81
1.02.75
1.05.47
1.04.09
-
#15
Anders Lie, 1991 Senior 11: 100m fri Finale 0.50.31 -
GULD
Frederik Siem Pedersen, 1991 Senior 11: 100m fri Finale 0.50.34 0.28 s SØLV
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 11: 100m fri Finale 0.50.91 0.14 s BRONZE
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 13: 50m ryg Finale 0.25.85 -
GULD
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 13: 50m ryg Finale 0.26.41 -
BRONZE
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 15: 100m fly Finale 0.54.94 0.93 s BRONZE
Marcus Olesen, 1995 Senior 15: 100m fly Finale 0.56.37
0.31 s #7
Mandag 6. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid  PR Placering
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 19: 400m medley Heats 5.00.11 -
#18
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 21: 50m fly Heats 0.25.02 -
#4
Marcus Olesen, 1995 Senior 21: 50m fly Heats 0.25.15 = #6
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 21: 50m fly Heats 0.25.47 -
#9
Thomas Bech, 1998 Junior 21: 50m fly Heats 0.26.72 -
#33
Mads Jørner, 1998 Junior 21: 50m fly Heats 0.26.96 -
#40
Emilie Buurgaard Westh, 1999 Junior 22: 50m fri Heats 0.28.67 0.19 s #46
Clara Marott Schelde, 2000 Junior 22: 50m fri Heats 0.30.12 0.38 s #76
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 24: 200m fly Heats 2.51.12 -
#40
Farum Mini Guns, 1998
1. Daniel Christian
2. Mads Jørner
3. Philip Greve
4. Thomas Bech
Junior 25: 4x200m fri Finale 8.01.01
1.58.01
2.02.35
1.55.63
2.05.02
-
#4
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 21: 50m fly Finale 0.24.75 -
BRONZE
Marcus Olesen, 1995 Senior 21: 50m fly Finale 0.24.87 0.28 s
#5
Farum Guns
1. Kevin Witt Christensen
2. Frederik Siem Pedersen
3. Niklas Hedegaard
4. Anders Lie
Senior 27: 4x200m fri Finale 7.28.80
1.53.65
1.51.00
1.55.27
1.48.88

1.83 s
-
-
-
GULD
Tirsdag 7. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 29: 100m ryg Heats 0.58.07 -
#1
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 29: 100m ryg Heats 0.58.27 -
#2
Daniel Christian, 1998 Junior 29: 100m ryg Heats 1.02.87 -
#24
Chris Johansen, 1996 Senior 29: 100m ryg Heats 1.03.95 -
#30
Mads Jørner, 1998 Junior 29: 100m ryg Heats 1.05.02 -
#34
Christian Sejr Aagaard, 1998 Junior 29: 100m ryg Heats 1.06.24 -
#38
Emilie Buurgaard Westh, 1999 Junior 30: 50m fly Heats 0.30.78 -
#55
Clara Marott Schelde, 2000 Junior 30: 50m fly Heats 0.31.71 0.12 s
#73
Sara Krell Refn, 1999 Junior 30: 50m fly Heats 0.31.89 -
#74
Sarah Sejr Aagaard, 2000 Junior 30: 50m fly Heats 0.33.40 -
#83
Frederik Siem Pedersen, 1991 Senior 31: 50m fri Heats 0.23.68 -
#3
Philip Greve, 1998 Junior 31: 50m fri Heats 0.24.12 -
#8
Thomas Bech, 1998 Junior 31: 50m fri Heats 0.25.19 0.21 s #37
Christian Sejr Aagaard, 1998 Junior 31: 50m fri Heats 0.26.37 0.06 s #63
Mads Jørner, 1998 Junior 31: 50m fri Heats 0.26.99 -
#69
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 29: 100m ryg Finale 0.56.35 - GULD
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 29: 100m ryg Finale 0.56.51 0.61 s SØLV
Frederik Siem Pedersen, 1991 Senior 31: 50m fri Finale 0.23.00 - GULD
Philip Greve, 1998 Senior
Junior
31: 50m fri Finale 0.24.08 - #8
BRONZE
Onsdag 8. juli Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Anne Sofie Gadfelt, 1999 Junior 37: 200m fri Heats 2.19.31 - #58
Chris Johansen, 1996 Senior 38: 200m fri Heats 2.07.98 - #60
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior 40: 100m bryst Heats 1.10.23 0.22 s #22
Philip Greve, 1998 Junior 40: 100m bryst Heats 1.03.37 - #1
Daniel Christian, 1998 Junior 42: 200m ryg Heats 2.17.24 0.04 s #20
Farum Girl Squad, 1999
1. Sara Krell Refn
2. Emilie Buurgaard Westh
3. Sarah Sejr Aagaard
4. Anne Sofie Gadfelt
Junior 43: 4x100m medley Finale 4.52.21
1.14.14
1.20.41
1.13.38
1.04.28
- #13
Farum Mini Guns, 1998
1. Mads Jørner
2. Lasse Kriegel Skovrup
3. Thomas Bech
4. Christian Sejr Aagaard
Junior 44: 4x100m Medley Finale 4.06.90
1.03.49
1.09.62
0.58.51
0.55.28
- #4
Philip Greve, 1998 Senior
Junior
40: 100m bryst Finale 1.02.64 0.70 s GULD
GULD
Farum Guns
1. Magnus Jákupsson
2. Philip Greve
3. Niklas Hedegaard
4. Frederik Siem Pedersen
Senior 46: 4x100m medley Finale 3.43.39
0.56.91
1.02.84
0.54.23
0.49.41
- GULD
og
DANSK
REKORD
Farum Guns 2
1. Kevin Witt Christensen
2. Daniel Christian
3. Marcus Olesen
4. Anders Lie
Senior 46: 4x100m medley Finale 3.49.75
0.56.54
1.07.99
0.55.82
0.49.40
- BRONZE