Udskriv

Resultater DMK og DJM-K 2015

.

14 svømmere fra Farum Svømmeklub skal deltage i DMK og DJM-K 2015 i Gladsaxe. De skal svømme de løb, som ses herunder.

Hvordan læses resultaterne?
Fed skrift når løbet er svømmet, Medaljer/rekorder med rødt

Senior: Damer alle årgange, Herrer alle årgange
Junior: Piger 1999 og 2000, Drenge 1998 og 1999

Torsdag 26. november Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Thomas Bech, 1998 Junior
Senior
2: 100m medley Heats 1.00.22 0,26s 11
26
Chris Johansen, 1996 Senior 4: 100m ryg Heats 1.00.45 - 36
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 8: 50m fri Heats 0.22.82 - 2
Thomas Bech, 1998 Junior
Senior
8: 50m fri Heats 0.24.12 0,29s 9
34
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 10: 200m bryst Heats 2.13.44 - 1
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
10: 200m bryst Heats 2.19.45 0,91s 5
13
Philip Greve, 1998 Junior
Senior
10: 200m bryst Heats 2.20.27 3,58s 6
14
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior
Senior
10: 200m bryst Heats 2.24.68 0,10s 10
23
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 8: 50m fri Finale 0.22.31 0,12s GULD
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 10: 200m bryst Finale 2.10.41 0,20s GULD
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
10: 200m bryst Finale 2.17.73 1,72s BRONZE
9
Farum Girl Squad
1. Clara Marott Schelde
2. Anne Sofie Gadfelt
3. Sara Krell Refn
4.Simone Jørgensen
Senior 11: 4x100m fri Finale 4.10.34
1.03.31
1.02.58
1.02.20
1.02.25
-
2,60s
-
-
-
27
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Niklas Hedegaard
3. Philip Greve
4. Magnus Jákupsson
Senior 12: 4x100m fri Finale 3.17.89
49.67
50.18
49.61
48.43
-
0,07s
-
0,78s
0,81s
GULD
Farum Guns 2
1. Marcus Olesen
2. Daniel Christian
3. Lasse Kriegel Skovrup
4. Thomas Bech
Senior 12: 4x100m fri Finale 3.31.12
0.51.78
0.51.86
0.55.44
0.52.04
-
1,06s
-
-
-
13
Fredag 27. november Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
13: 200m medley Heats 2.04.86 - 2
5
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior
Senior
13: 200m medley Heats 2.13.26 0,80s 19
36
Marcus Olesen, 1995 Senior 17: 50m fly Heats 0.24.75 - 3
Thomas Bech, 1998 Junior
Senior
17: 50m fly Heats 0.25.55 0,29s 4
19
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 19: 100m bryst Heats 1.00.38 - 2
Philip Greve, 1998 Junior
Senior
19: 100m bryst Heats 1.01.25 0,93s 2
5
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
19: 100m bryst Heats 1.05.31 0,78s 7
18
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior
Senior
19: 100m bryst Heats 1.05.95 0,88s 9
25
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 21: 50m ryg Heats 0.24.63 - 1
Chris Johansen, 1996 Senior 21: 50m ryg Heats 0.27.10 0,05s 13
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 23: 200m fri Heats 1.49.34 - 7
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
13: 200m medley Finale 2.03.12 1,31s SØLV
5
Marcus Olesen, 1995 Senior 17: 50m fly Finale 0.24.74 - 7
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 19: 100m bryst Finale 0.59.76 - GULD
Philip Greve, 1998 Junior
Senior
19: 100m bryst Finale 1.01.09 0,16s SØLV
5
Magnus Jákupsson, 1994 Senior 21: 50m ryg Finale 0.24.25 - GULD
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 23: 200m fri Finale 1.48.71 0,58s 6
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Magnus Jákupsson
2. Niklas Hedegaard
3. Marcus Olesen
4. Philip Greve
Senior 25: 4x50m medley Finale 1.38.38
24.32
27.09
24.70
22.27
- GULD
Farum Guns 2
1. Chris Johansen
2. Daniel Christian
3. Thomas Bech
4. Kevin Witt Christensen
Senior 25: 4x50m medley Finale 1.45.37
27.12
29.69
25.55
23.01
- 15
Lørdag 28. november Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 29: 100m fri Heats 0.49.96 - 1
Thomas Bech, 1998 Junior
Senior
29: 100m fri Heats 0.53.13 0,65s 16
41
Chris Johansen, 1996 Senior 29: 100m fri Heats 0.56.12 - 71
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 31: 50m bryst Heats 0.27.73 - 2
Philip Greve, 1998 Junior
Senior
31: 50m bryst Heats 0.28.08 0,37s 2
4
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
33: 400m medley Heats 4.28.16 1,79s 4
7
Lasse Kriegel Skovrup, 1998 Junior
Senior
33: 400m medley Heats 4.42.10 3,61s 9
19
Kevin Witt Christensen, 1995 Senior 29: 100m fri Finale 0.49.37 0,37s GULD
Niklas Hedegaard, 1990 Senior 31: 50m bryst Finale 0.27.57 - BRONZE
Philip Greve, 1998 Junior
Senior
31: 50m bryst Finale 0.28.08 - SØLV
5
Daniel Christian, 1998 Junior
Senior
33: 400m medley Finale 4.28.84 - 5
8
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Philip Greve
3. Niklas Hedegaard
4. Daniel Christian
Senior 35: 4x200m fri Finale 7.22.52
1.49.09
1.49.98
1.51.42
1.52.03
-
0,20s
-
-
-
4
Søndag 29. november Gruppe Løb: Disciplin Afsnit Tid PR Placering
Marcus Olesen, 1995 Senior 41: 100m fly Heats 0.54.98 - 3
Thomas Bech, 1998 Junior
Senior
41: 100m fly Heats 0.57.32 1,41s 12
31
Marcus Olesen, 1995 Senior 41: 100m fly Finale 0.54.79 0,01s 7
Farum Girl Squad
1. Clara Marott Schelde
2. Anne Sofie Gadfelt
3. Sara Krell Refn
4. Simone Jørgensen
Senior 43: 4x50m fri Finale 1.54.74
0.28.99
0.28.68
0.28.58
0.28.49
-
0,52s
-
-
-
21
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Philip Greve
3. Niklas Hedegaard
4. Marcus Olesen
Senior 44: 4x50m fri Finale 1.30.78
0.22.96
0.22.62
0.22.31
0.22.89
- SØLV
Farum Guns 2
1. Thomas Bech
2. Daniel Christian
3. Chris Johansen
4. Lasse Kriegel Skovrup
Senior 44: 4x50m fri Finale 1.37.32
0.23.91
0.23.65
0.24.33
0.25.43
- 13
Farum Guns H+ ARKITEKTER
1. Kevin Witt Christensen
2. Niklas Hedegaard
3. Marcus Olesen
4. Philip Greve
Senior 45: 4x100m medley Finale 3.37.93
0.54.12
0.59.27
0.54.82
0.49.72
- GULD
Farum Guns 2
1. Chris Johansen
2. Lasse Kriegel Skovrup
3. Thomas Bech
4. Daniel Christian
Senior 45: 4x100m medley Finale 3.55.05
0.59.31
1.05.95
0.57.74
0.52.05
- 15
Farum Girl Squad
1. Sara Krell Refn
2. Sarah Sejr Aagaard
3. Clara Marott Schelde
4. Anne Sofie Gadfelt
Senior 46: 4x100m medley Finale 4.52.49
1.10.73
1.27.21
1.11.17
1.03.38
- 21